Zayıflamak İçin Bal Ve Tarçın

Zayıflamak İçin Bal Ve Tarçın

Toz tarçın ve bal zayıflamak için kullanılan iki ürün ve zayıflamak isteyen birçok insan bunları kullanmaktadır. Düzenli olarak bal tüketmek kalp hastalığı riskini azaltmakta ve kolesterolü düşürmektedir. Bal ve tarçın damarlara esneklik kazandırabilir ve saç dökülmelerini önleme ve azaltmada destek besinler olabilirler. Bel ve tarçın mesane enfeksiyonları ve diş ağrılarında da faydalıdır. Peki zayıflamak için bal ve tarçın nasıl kullanılır? İşte yanıtı:

 

1. Bal ve tarçınla zayıflamak için saf bal ve toz tarçın alın. Toz tarçın şeker eklenmiş olmamalıdır.

 

2. 1 çay kaşığı kadar bal ile 1,5 çay kaşığı toz tarçını iyice karıştırın.

 

3. Daha sonra küçük bir kabın içinde bu karışımı ve 1 fincan kadar suyu kaynatın. Daha sınra bunu iki yarım fincana bölerek dökün.  Birkaç dakika soğumasını bekleyin.


4. Kahvaltı öncesinde 1 yarım fincan karışımı tüketin. Ve akşam yine yemekten önce diğer yarın fincan karışımı tüketin. Bu karışımı yemeklerden 30 dk önce tüketin.

 

5. Bu diyeti uygulayarak bir haftada 1,5 – 2,5 kilo kadar zayıflamak mümkündür.

 

6. Daha hızlı zayıflamak için egzersiz yapılmalı, sağlıklı bir diyet uygulanmalı ve gün içinde bol su içilmelidir.

 

7. Balı ve tarçını her zaman dolabınızda bulundurun. Çünkü bu iki besin zayıflamanın dışında diğer başka sorunlarda ve hastalıklara da faydalıdır.

 

8. Herhangi bir zayıflama programı uygulamadan önce hekiminizle görüşerek bu konuda bir plan hazırlamanız her zaman daha sağlıklı bir yoldur.
Toplam Okunma Sayısı: 2901

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu