Yüzünüze 6 Adımda Doğal Parlaklık Verin

Yüzünüze 6 Adımda Doğal Parlaklık Verin

Yüzünüzde doğal bir parlaklık istiyorsanız bunun için yapmanız gereken en önemli şeylerden birisi diyetinizde sebze ve meyve tüketimine ağırlık vermenizdir. Sebze ve meyvelerde bulunan vitamin ve mineraller tüm cildinizi olduğu gibi yüzünüzü de besleyerek daha sağlıklı, canlı ve ışıltılı görünmesini sağlarlar. Ayrıca yapacağınız bir yüz peelingi işlemi de yüzünüzdeki ölü cilt hücrelerinin atılarak yüzünüzün yenilenmesine ve doğal bir parlaklık kazanmasına yardımcı olur. Aşağıdaki adımları uygulayarak yüzünüzde doğal bir parlaklık sağlayabilirsiniz.

 

1. Yüzünüzü nispeten sıcak suyla yıkayın ve hafif bir yüz soyucuyla ovun. Yüz soyma veya diğer adıyla peeling işlemi yüzünüzde doğal bir parlaklık sağlanmasına katkı sağlar. Sert peeling işlemlerinden de kaçının. Bu yüzünüzü tahriş edebilir. Yüzünüzdeki peeling işlemini haftada 1-2 defa uygulayın. Uygulama sonrası yüzünüze nemlendiricinizi sürün.

 

2. Diyetinizde balık tüketimine önem verin. Balık sağlıklı yağlar içerir ve omega 3 kaynağıdır. Cildinizin elastikiyetini geliştirir. Haftada 2 defa 120 gr kadar somon balığı tüketebilirsiniz. Özellikle somon balığı cildinizin ve açlarınızın sağlığını ve görünümü oldukça olumlu etkiler.

 

3. Günde 1 fincan yeşil çay için. Yeşil çay pelifemoller denilen antioksidanları içerir. Bu antioksidan cildin daha sıkı, canlı görünmesini sağlar. Cildi korur ve doğal bir parlaklık sağlar.

 

4. Günde en az 8 bardak su için. Sı cildinizin sıvı ihtiyacını karşılayarak nemli gösterir. Cildiniz daha sağlıklı, canlı ve parlak görünür.

 

5. Diyetinizde sebze ve meyve tüketimini artırın. C vitamini ve E vitamini içeren besinler yüzünüzdeki kolajen üretimini destekler. Bu da cildinizin görünümünü geliştirerek doğal bir parlaklık verir, cildinizi sağlıklı tutar. C vitamini için portakal, çilek, karnabahar, brokoli ve lahana tüketebilirsiniz. E vitamini için ise havuç suyu, domates suyu, kuruyemişler ve zeytinyağı tüketebilirsiniz.

 

6. Uykunuza dikkat edin ve yeterli uyku uyuyun. Uyku eksikliği yaşamanız yüzünüzün de kötü görünmesine neden olur. Yüzünüz mat ve cansız görünür. Gece uykunuzu 8 saat almaya dikkat edin. Bu cildinizdeki kolajen üretimine de katkı sağlar. Cildinizin elastikiyetini geliştirir. Cildiniz ve dolayısıyla yüzünüz daha genç görünür.
Toplam Okunma Sayısı: 2419

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu