Yüzünüzdeki Sarkmalara Karşı Etkili Çözümler

Yüzünüzdeki Sarkmalara Karşı Etkili Çözümler

Ciltteki sarkmalar yaşlanma sürecinin bir parçasıdır. Yıllar ilerledikçe cilt yaşlanma ve sarkma sürecine girer. Çünkü yaşlandıkça cilt elastikiyeti kaybeder. Bunun neticesinde sarkmalar ve kırışıklıklar oluşur. Bu nedenle yapılması gereken temel şey cildin elastikiyetini kaybetme sürecini yavaşlatmaktır. Yüzümüz en görünen cilt bölgesidir ve yaşlanma belirtileri en belirgin olarak burada görünür. Yüzdeki sarkmalara karşı, sarkmaları önleyecek, bu süreci yavaşlatacak önlemler vardır.

 

Aşağıdaki önlemleri uygulayarak yüzünüzdeki sarkmaları ve diğer yaşlanma belirtilerini önleyebilir, yavaşlatabilir ve azaltabilirsiniz..

 

1. Yüzünüzde Retin A krem kullanın. Retin A krem cildin yenilenmesini destekler. Böylelikle cilt yenilenerek daha genç bir görünüm kazanır. Ciltteki sarkma ve kırışıklık gibi oluşumlar yavaşlar. Retin A kremin düzenli kullanılması cildin daha sıkı bir görünüm almasına yardımcı olur. Retin A krem reçete etmesi için hekiminize başvurun.

 

2. Yüzünüzdeki ve diğer cilt bölgelerinizdeki sarkan kısımlara her gün en az 2 dk. kadar nazikçe masaj yapın. Masaj cildinizdeki sirkülasyonu canlandırır. Cildinizi besler ve kan akımını kolaylaştırır. Sonuç olarak sarkma eğilimi gösteren cilt bölgeleriniz daha sıkılaşmış ve beslenmiş olur.

 

3. Günlük olarak güneşten koruyucu krem kullanın. Güneş ışınları cildinizdeki kırışıklık ve sarkmaların en temek nedenidir. En az 30 faktör ve üzeri koruması olan güneş kremlerini tercih edin. Ayrıca güneşli havalarda geniş bir şapka giyinin ve geniş bir güneş gözlüğü kullanın.


4. Sakız çiğneyerek yüz kaslarınızı canlandırın. Sakız çiğnerken yaptığınız tekrarlayıcı hareketler yüz kaslarınız için bir egzersiz niteliğindedir. Böylelikle yüzünüzdeki sarkma ve kırışıklıklar daha az görünür olur.


5. Lazer tedavilerini deneyin. Lazer ışığı cildin üst katmanını yakar, daha genç bir görünüm kazandırır ve dildi sıkılaştırır. Lazer tedavisi ayrıca ciltteki kolajen üretimini de artırır. Bu da ciltteki sarkmalara yardımcı olarak cildin daha sıkı ve dolgun görünmesini sağlar.


6. Kozmetik cerrahisini de düşünebilirsiniz. Kozmetik cerrahiyle de yüzünüzdeki sarkmaları ortadan kaldırabilirsiniz.


7. Ayrıca yüzünüzdeki sarkmaları önlemek ve belirtileri hafifletmek için sağlıklı bir diyet uygulamalısınız. İyi ve sağlıklı beslenme cilt sağlığı ve görünümü için gereklidir.
Toplam Okunma Sayısı: 3975

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu