Yüzünüzdeki Gözenekleri Nasıl Küçültürsünüz?

Yüzünüzdeki Gözenekleri Nasıl Küçültürsünüz?

Genetik faktörler ve cilt tipiniz yüzünüzdeki gözeneklerin bir nedeni olabilirler. Kuru ciltler daha küçük gözeneklere sahip olabilirken, yağlı ciltleri olan kişilerde daha geniş gözenekler söz konusu olabilir. Düzenli temizleme ve uygun nemlendirme geniş gözeneklerin görünümünü azaltacaktır.

 

1. Glikolik asit ve salisilik asit içeren bir yüz temizleyicisi kapalı gözenekleri açmaya yardımcı olur. Günlük olarak kullanabileceğiniz bir yüz temizleyicisi seçin. Yüzünüzü sabah ve gece yıkayın. Yüz temizleme gözeneklerle mücadelede anahtar roldedir. Ek olarak temizleme öncesi yüze buhar uygulaması yapmak da gözeneklerin görünümünün iyileşmesini hızlandırır.

 

2. Gözeneklerinizi sürekli olarak kurcalamayın. Bu o bölgedeki dokulara zarar verebilir.

 

3. Cildinizi yenilemeyi hızlandıracak şekilde gözenekleri sıkılaştırma kremleri vardır. Bu topikal kremler hücrelerin yenilenmesini tetikler ve cildin dış yüzeyini daha hızlı yeniler. Ayrıca gözenekleri daha temiz tutar. Cilt böylelikle daha taze ve rahatlamış görünür.

 

4. Eğer düzenli olarak makyaj yapıyorsanız hafifi yağlı krem seçin. Makyajda uyguladığınız fondötenler gözeneklerinizin daha büyük görünmesine neden olabilirler. Bunun basit bir çözümü fondöten uygulamadan önce yüzünüze makyaj bazı uygulamaktır. Böylelikle cildinizi daha pürüzsüz yapabilir, makyajın gözeneklerinizi büyütmesini engelleyebilirsiniz


Toplam Okunma Sayısı: 2361

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu