Yüzünüzde Yaşlanmayı Önlemek İçin

Yüzünüzde Yaşlanmayı Önlemek İçin

Yüzünüzde yaşlanmayı önlemek için aşağıdaki ipuçlarını uygulayabilirsiniz. Fakat uyguladığınız krem, nemlendirici gibi uygulamaları boyun bölgenize de uygulamayı unutmayın.

 

1. Uyurken mümkün olduğunca sırt üstü uyumayan çalışın. Çünkü yüz üstü veya yan uyumanız uyurken yanaklarınızın daha çabuk kırışmasına neden olabilir.

 

2. Gece uyumadan önce yüzünüzü yıkamayı bir alışkanlık haline getirin. Ayrıca eğer yüzünüzde makyaj varsa makyajınızı da uyku öncesinde yıkayarak temizleyin. Bu cildinizi daha temiz tutarak, cildinizdeki gözeneklerin kapanmasına ve neticesinde yüzünüzün çabuk yaşlanmasına engel olacaktır. Yüzünüzü yumuşak be nemlendirici bir temizleyiciyle yıkayın ve iyice durulayın. Yumuşak bir havluyla yüzünüzü kurulayın.

 

3. Göz çevrenizdeki cilt bölgenize karşı nazik olun. Bu bölgeyi dikkatli yıkayın ve yıkarken çekiştirmeyin. Bu bölgeye krem veya makyaj gibi uygulamalar yaparken oldukça hassas davranın.

 

4. Sigara içmeyin. Sigara yüzünüzdeki yaşlanma belirtilerini hızlandırır. Sigara ayrıca dudaklarınızda da çizgiler ve yaşlanma belirtileri oluşmasına neden olur.

 

5. Güneşe maruz kaldığınız zaman uyanık olun. Daima güneşli havalarda güneşe karşı etkili bir krem kullanın. Makyaj malzemelerinizin veya kullandığınız diğer kremlerinde güneşe karşı koruyucu etkilerinin olması faydalıdır. Çünkü Yüzünüzün ve diğer cilt bölgelerinizin güneşe çok maruz kalması kırışıklıklar, çizgiler gibi yaşanma belirtilerine yol açar.

 

6. Egzersiz yapın. Egzersiz sizi, daha sağlıklı, genç ve güzel gösterecektir. Çünkü egzersiz kan dolaşımınızı güçlendirir ve metabolizmanızı hızlandırır. Haftada an az 3 gün egzersiz yapın. Özelikle yoga iyi bir form tutmanız için ve rahatlama sağlamak için oldukça iyi bir egzersizdir. Egzersiz cildinizin elastikiyetini olumlu etkiler.

 

7. Bol su için ve dengeli bir diyet uygulayın. Bunlar yüzünüzün ve diğer cilt bölgelerinizin erken yaşlanmasını önler.

 

8. Mümkün olduğunca doğal ürünler kullanmaya özen gösterin. Doğal olmayan bir cilt ürünü yüzünüzdeki yaşanmayı önlemeye tam olarak yardımcı olmaz. Cildinizi nemlendirmek için Hindistan cevizi yağı kullanın.

 

9. Yüzünüzdeki yaşlanmayı önlemek için cildinizdeki serbest radikallerle savaşmanız gerekir. Bunun için de antioksidan değeri yüksek besinleri tüketmelisiniz. Yeşil çay, çinko, A vitamini, C vitamini ve E vitamini vücudun serbest radikallerle savaşmasına yardımcı olur.
Toplam Okunma Sayısı: 1717

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu