Yüzdeki Çukurlar İçin Çözümler

Yüzdeki Çukurlar İçin Çözümler

Cilt herhangi bir şekilde zarar gördüğü zaman zarar gören cilt bölgesinde izler, çukurlar v.b. sorunlar oluşur. Özellikle yüz bölgesindeki ciddi cilt zararları ciltte kayıplara ve çukurlara neden olabilir. Yüzdeki çukurlaşmalar ayrıca akne, suçiçeği, cerrahi kesikler ve yaralar soncunda da oluşabilir. Yüzünüzde oluşan çukurları azaltmak ve görünümlerini hafifletmek için aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

 

Yüzdeki çukurlar için çözümler

 

1. Ultraviyoe ışınları cildinizde renk bozulmasına neden olabileceği gibi cildinizde çukurlaşma riskini de artırabilir. Cildinizi güneşin zararlı etkilerine karşı korumanız gerekir. Bu nedenle özellikle güneşli havalarda güneşten koruyucu krem kullanın. Güneş ışınları cildinizi kalınlaştırabilir ve sertleştirebilir. Ayrıca makyajınızda da yüzünüzdeki çukurları kapatmaya çalışabilirsiniz.

 

2.  Yüzünüzdeki çukurlar için peeling yöntemini deneyin. Peeling yöntemiyle yüzünüzdeki ölü cilt hücrelerini atarak cildinizi yenileyebilirsiniz. Bu yöntem cildinizin en üst katmanını yeniler. Böylelikle yüzünüzdeki çukurlar daha az görünür olur.

 

3. Yüzünüzdeki çukurlar oldukça fazlaysa veya çukurlaşmalar sizi rahatsız ediyorsa bir dermatoloğa görünün. Dermatoloğunuz bu konuda size olası tedavi yöntemlerini önerecektir. Dermabrazyon ve kimyasal peeling yöntemi genelde uygulanan yöntemlerdendir. Daha derin yüz çukurlarında lazerle cilt soyma, koaljen dolgu veya cerrahi yöntemler uygulanabilir.
Toplam Okunma Sayısı: 16633

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu