Yüz Ve Vücut İçin Nemlendirici Seçimi

Yüz Ve Vücut İçin Nemlendirici Seçimi

Nemlendiriciler ciltteki kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olurlar. Ayrıca ciltteki akneleri temizlemede, cildi rahatlatmada rol oynarlar. Kişinin kendine özel doğru nemlendiriciyi seçmesi önemlidir. Siz de doğru nemlendiriciyi seçmek istiyorsanız aşağıdaki önerileri dikkate almanızda fayda vardır.

 

Aknelere yatkın bir cilt için hafif nemlendiriciler

 

Eğer yüzünüz ve vücudunuz akne oluşumuna yatkınsa seçeceğiniz nemlendirici hafif bir nemlendirici olmalıdır. Birçok etkenden dolayı cildinizde aşırı yağlanma olabilir. Bu yağlanmalar cildinizde aknelere, sivilcelere yol açabilir. Yağlı bir cildiniz olsa da yine bir nemlendirici kullanmaya ihtiyacınız vardır. Fakat seçeceğiniz nemlendirici yağ içermeyen bir losyon olması uygun olacaktır. Yağ içermeyen bir losyonla da cildinizi nemlendirebilirsiniz. Böyle bir nemlendiriciyle cildinizdeki akneler azalacaktır.

 

Kuru ciltler için yoğun nemlendiriciler

 

Eğer kuru bir cildiniz varsa, yüzünüz ve vücudunuz çabuk kuruyorsa seçeceğiniz nemlendirici yoğun nemlendirici özelliği olan bir ürün olmalıdır. Böyle bir nemlendiriciyle cildinizi baştan ayağı nemlendirin. Kullanacağınız bu tür ürünlerde mümkünse aynı markayı kullanın. Çünkü değişik markalar nemlendiricinin etkisini sınırlandırabilir ve hatta yüzünüz ve vücudunuz daha yağlı olabilir.

 

Cilt yaşlanması

 

Zamanla cildinizde yaşlanma belirtileri görülür. Esasında doğru bir nemlendirici seçerek cildinizdeki kırışıklık gibi yaşlanma belirtilerini minimize edebilirsiniz. Çünkü doğru bir nemlendirici kırışıklıklarınızı dolgun göstererek cildinizi daha pürüzsüz gösterebilir. Kırışıklık karşıtı bir nemlendirici seçecekseniz eğer bu nemlendiricinin güneşe karı koruma özelliğinin de olmasına dikkat edin. En az 15 faktör ve üzeri koruması olan bir nemlendirici kullanın. Böyle bir nemlendirici cildinizi koruyarak güneş ışınlarının cildiniz üzerindeki olumsuz etkirlini sınırlandırır

 

El kreminiz

 

Eller bütün cilt bölgeleri içinde dışarıdan gelen etkilere en çok maruz kalan bölgedir ve yaşanma etkileri ellerimizde daha çabuk görünmeye başlar. Bunu önlemek için ellerinizi düzenli olarak nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Nemlendirme kütiküllerinizin de daha canlı ve tazelenmiş görünmesine yardımcı olur. Elleriniz daha genç görünür. El nemlendiricinizi gün boyunca kullanabilirsiniz. Özellikle kış aylarında oldukça faydasını görebilirsiniz.
Toplam Okunma Sayısı: 4188

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu