Yüz Şekline Uygun Saç Biçimini Seçmek

Yüz Şekline Uygun Saç Biçimini Seçmek

Yüz şeklinize uygun saç biçimi seçmek görünümünüzü geliştirmeniz için önemli bir adımdır. Eğer yanlış bir saç biçiminiz varsa sizi olduğunuzdan daha az çekici gösterebilir ve görünümünüzü bozabilir.

 

Yüz şeklinize uygun saç biçimini seçmek için aşağıdaki adımları uygulamaya çalışın.

 

1. Öncelikle yüz şeklinizi belirleyin. En yaygın yüz biçimleri kalp biçimli yüz, oval yüz, yuvarlak yüz ve dikdörtgen biçimli yüz şekilleridir.

 

2. Yüz biçiminiz için saç şeklinizi seçin. Pratikte herhangi bir saç şekli yuvarlak yüz hattı olan kişilere iyi gider. Eğer dikdörtgen veya köşeli bir yüz şekliniz varsa kısa veya orta uzunlukta bir saç şekli deneyin. Herhangi bir saç şekli kalp biçimli yüz şekline de uyar. Oval yüzler için ise saları açılı bir şekilde ayırabilecekleri bir saç şekli uygun olur.

 

3. Yüzünüzün en iyi özelliklerini vurgulayın. Eğer alın bölgenizden hoşlanmıyorsanız alın bölgenizi örten bir saç şekli deneyebilirsiniz. Yanak kemikleriniz çok hoşunuza gidiyorsa yanaklarınızı kapatmayan bir saç şekli tercih edin. Böylelikle dikkati yüzünüzdeki hoşlandığınız yerlere çekebilirsiniz.

 

4. Eğer yüz şeklinize karar veremiyorsanız bir saç biçimlendirme uzmanına da danışabilirsiniz. Çoğu saç sitilistleri yüz biçimleri hakkında bilgi sahibidirler ve hangi saç şeklinin hangi yüz biçimine iyi gideceğini bilirler.

 

5. Saç şekliniz hakkında ciddi bir hata yapmadan önce güvendiğiniz bir arkadaşınıza da fikrini sorun.

 

6. Saç şekliniz hakkında size önemli bilgiler verebilecek ve sizi yönlendirebilecek kişilerin tavsiyelerini küçümsemeyin. Tavsiyeleri dinledikten sonra yüz şeklinize uygun saç biçimi için daha doğru bir karar verebilirsiniz.
Toplam Okunma Sayısı: 2905

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu