Yüz Peelingi Tarifi Ve Uygulanması

Yüz Peelingi Tarifi Ve Uygulanması

Yüz peelinglerinin amacı yüzdeki ölü cilt hücrelerinin atılarak cildin yenilenmesidir. Böylelikle cildin kusursuz olması hedeflenir. Evinizde doğal ve taze malzemeler kullanarak kendi yüz peelinginizi hazırlayabilir ve uygulayabilirsiniz. Aşağıda yüz peelingi tarifi ve uygulanması anlatılmıştır:

 

Yüz peelingi için ihtiyacınız olanlar

 

Yüz nemlendirici krem ( güneşe karşı özelliği olan )

Blender

1 fincan kadar taze ananas

Yarım fincan kadar taze papaya

1 yemek kaşığı kadar bal

 

Yüz peelinginin hazırlanışı ve uygulanması

 

1. Papayayı keserek tük çekirdeklerini ayırın. Büyük parçalar halinde papayayı blendere atın. Ananasın kabuğun soyun ve bunu da büyük parçalar halinde keserek blendera atın. Blenderda bunları iyice çırpın.

 

2. Çırptıktan sonra içine balı ekleyerek yine iyice karıştırın. Balın nemlendirici ve antiseptik özelliği vardır. Ciltteki zararlı maddeleri atarak temizlenmesine yardımcı olur. Yüz peelinginiz hazırdır.

 

3. Sonra hazırladığınız karışımı yüzünüze düzgün bir şekilde ellerinizle sürün. Sürdükten sonra sırtüstü uzanın ve 15 dk. kadar bekleyin. Bu karışımın yüzünüzde biraz karıncalanma ve tahriş yapması normaldir. Fakat aşırı yanma ve kaşıntı oluşursa yüzünüze sürdüğünüz karışımı hemen suyla yıkayarak durulayın. Çünkü cildiniz karışıma aşırı bir tepki vermiş olabilir.

 

4. 15 dk. sonunda yüzünüzü ılık suyla yıkayarak durulayın. Yüzünüzü yumuşak bir avluyla hafifçe pat pat yaparak kurulayın.

 

5. En sonunda dışarıya çıkmadan önce yüz nemlendiricinizi sürün. Bu özelikle güneşli havalarda oldukça gereklidir. Çünkü yüz peelingi sonrası yenilenen cildiniz biraz hassas olur. Bu da güneş ışınlarına karşı ekstra bir hassaslık getiri ve cildiniz kolayca güneşten yanabilir. Bu nedenle güneşe karı koruması olan yüz nemlendirici kreminizi kullanın.
Toplam Okunma Sayısı: 2280

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu