Yorgun Yüze Makyaj Nasıl Yapılır?

Yorgun Yüze Makyaj Nasıl Yapılır?

Yüzünüzdeki yorgunluk izlerini ( yorgun ve şişkin gözler, yıpranmış cilt, gözaltında koyu halkalar v.b. ) birkaç makyaj uygulamasıyla bertaraf edebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

 

Cildinizi nemlendirin

 

Yüzünüzdeki yorgunluk belirtilerini gidermek için cildinizi canlandırmaya ihtiyacınız vardır. Bunun için yüzünüzü temizlemeli ve nemlendirmelisiniz. Renkli bir yüz ürünü bu konuda iyi bir iş görecektir. Cildinizdeki kuruluğu vurgulayan kalın ve yüksek kapatıcılı bir fondöten yerine cilt tonunuzu eşitleyen ve cildinizi taze gösterecek hafif renkli bir nemlendirici seçebilirsiniz.

 

Göz altlarınızdaki koyu halkalar ve sivilceli yerleriniz için eğer daha fazla kapatıcılığa ihtiyaç duyarsanız bu lekelerde sadece bir kapatıcı kullanabilirsiniz. Elmacık kemiklerinizde kremli bir vurgulayıcı kullanabilirsiniz. Bu cildinizi daha nemli gösterir. Eğer normalde kuru bir cilde Sahipseniz cildinizdeki kuruluğu daha da ortaya çıkaracağı için pudra kullanmaktan kaçının.


Cildinizi canlandırın

 

Yorgun yüzünüz aynı zamanda solgun da görünebilir. Bu nedenle yüzünüzü uzaktan daha parlak ve canlı gösterecek bir renk denemelisiniz. Toz yerine kremli bir ürün yüzünüzü daha tazelenmiş gösterir. Daha parlak bir renk olarak sıcak pembe, fuşya veya şeftali rengi kullanabilirsiniz. Eğer yüzünüz yağlanmaya daha müsaitse veya yağlı bir yüzse yüz bölgenize pudra uygulayabilirsiniz.


Yorgun gözler için

 

Gözleriniz yorgun olduğunda kırmızı ve şişkin görünür. Bu durumda yapacağınız göz makyajında ağır ve koyu makyajdan kaçınmak olacaktır. Özellikle alt göz kapaklarınızda buna dikkat etmelisiniz. Üst göz kapaklarında ten renginizi vurgulayan bir göz farı tercih edebilirsiniz. Bir kirpik kıvırıcı kullanabilir ve üst kirpiklerinize bol maskara uygulayabilirsiniz.


Koyu halkalar için kapatıcı

 

Göz altlarınızdaki koyu halkalar için kapatıcı kullanmanız iyi bir seçim olabilir. Fakat kapatıcıyı iyi uygulamak gerekir. Kapatıcı rengi ten renginden bir veya iki ton daha açık olmalıdır.


Dudaklarınızı nemlendirin

 

Bazı rujlar, özellikle mat olanlar, dudakları kuru göstermeye ve dudak çizgilerini vurgulamaya daha yatkındır. Dudaklarınızı nemli göstermek için daha açık tonsa rujlar seçebiliriniz. Bunlar dudaklarınızı ayrıca daha dolgun gösterir. Dudaklarınıza ekstra bir parlaklık ve dolgunluk atmak için dudak balsamı da kullanabilirsiniz. Eğer mat bir ruj kullanırsanız dudaklarınızı nemli göstermek için rujdan önce dudak balsamınızı kullanın.

Yorgun yüzünüze makyaj uygulamasında ek olarak ayrıca şunları da yapmaya çalışın.

 

Bol su için. Dudaklarınızı daha nemli ve canlı gösterir.

Makyajınızı uygulamadan önce dudak parlatıcı bir maske uygulayın.

Buzdolabınızda bir yüz kremi ve göz kremi bulundurun. Yüzünüze ve gözlerinize soğuk uygulayın.
Toplam Okunma Sayısı: 2213

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu