Yeşil Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

Yeşil Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

Yeşil kil maskesi cildi yumuşatmak, cilt rengini iyileştirmek, akneleri tedavi etmek, gözenekleri temizlemek ve cildin elastikiyetini artırmak için kullanılabilir. Siz de evinizde kendiniz yeşil kil maskesini yapabilirsiniz. Yeşil kil maskesi normal ve yağlı ciltlerde daha iyi sonuç verir.

 

Yeşil kil maskesi nasıl yapılır?


Yeşil kil maskesini basitçe yapmak için ihtiyacınız olan tek şey yeşil kil ve sudur. Plastik veya cam bir kasenin içine ( kil metale karşı reaksiyon gösterebilir ) eşit miktarda su ve kili dökün. İyice karışana kadar karıştırın. İyice hamur haline geldikten sonra ince bir tabaka halinde yüzünüze uygulayın ve kurumasını bekleyin. Maske yüzünüzde kuruduktan sonra yüzünüzü su ile iyice yıkayarak durulayın.

 

Normal ciltler için kil maskesi tarifi

 

Eğer normal bir cildiniz varsa naneli yeşil kil maskesi cildiniz için daha tazeleyici olabilir. 1 fincan kadar toz yeşil kil kili ve yarım fincan kadar yulaf ununu karıştırın. Sonraki aşamada nane ve lavanta yağından 4 er damla ekleyerek iyice karıştırın. İçine 2 yemek kaşığı kadar su ekleyin ve yine karıştırın. Karışım iyice hamur haline gelince yüzünüze uygulayın. Kuruyana kadar bekleyin. Kuruduktan sonra yüzünüzü suyla iyice yıkayarak durulayın.

 

Yağlı ciltler için kil maskesi tarifi

 

Eğer yağlı bir cildiniz varsa bu sorunu çözmede yeşil kil maskesi etkili olabilir. 2 yemek kaşığı kadar yeşil kili, 1 çay kaşığı kadar aloe vera suyunu, 1 çay kaşığı jojoba yağını ve 1 damla kadar lavanta yağı veya greyfurt yağını hep birlikte karıştırın. İyice karıştıktan sonra yüzünüze uygulayın. Yüzünüzde kuruduktan sonra yüzünüzü iyice yıkayarak durulayın
Toplam Okunma Sayısı: 8196

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu