Yazın Saç Bakımı

Yazın Saç Bakımı

Yazın Saç Bakımı


Yaz ayları saçlarınız açısından bazı riskler barındırsa da yaz aylarında iyi bir saç bakımıyla harika görünen saçlara sahip olabilirsiniz. İşte size yaz ayları için birkaç saç bakım tüyoları:

 

1. Yaz aylarına saç stilinizi değiştirerek başlayın. Kırılmış saç uçlarınızı yok edin. Saçlarınızı kestirin. Uzun ve kabarık saçların bakımı yazın daha zor olabilir.

 

2.  Yaz aylarında günlük saç bakım rutininizde kullandığınız ürünler ultraviyole ışınlarını filtreleyici olmalıdır. Bu ürün sprey olabilir, jel olabilir veya kremler olabilir. Eğer dışarıda çok zaman geçirecekseniz geniş kenarlı bir şapka takın. Böylelikle hem cilt kanserine karşı iyi bir önlem almış olursunuz hem de saç derinizin sağlığını korursunuz.

 

3. Yaz ayları deniz ve havuz ayları... Tuzlu deniz suyu veya kimyasal içerikli havuz suları saçlarınız için oldukça zararlıdır. Denizden veya havuzdan çıktıktan sonra fazla zaman geçirmeden mutlaka saçlarınızı temiz suda şampuanlayarak yıkayın. Eğer yakınınızda duş imkanı yoksa yanınızda bir şişe temiz su taşıyın ve bu temiz suyla saçınız yıkayarak durulayın.

 

4. Yaz aylarında saç bakımınız için nemlendirici özelliği olan şampuan ve derin saç bakım kremi kullanın.

 

5. Yaz aylarında saçlarınıza sıcak uygulamalardan kaçının. Saç kurutma makinesi, saç maşası, ütü gibi uygulamaları haftada sadece 1 – 2 defa kullanın ve düşük ayarda kullanın. Aslında bunu yaz ayları dışında da yapmanızda saç sağlığınız için faydası vardır.
Toplam Okunma Sayısı: 2143

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu