Yazın Cilt Koruması

Yazın Cilt Koruması

Yaz ayları cilt için riski aylar. Cildin güneş altında uzun sürelerle korunması kalması cilt yanıkları, ciltte kırışıklık ve leke oluşumu, ciltte kuruma ve daha uzun vade de cilt kanseri riskini artmaktadır. Bu nedenle cildin yaz aylarında zarar görmemesi için koruma önlemlerini almak gerekiyor.

 

Doğru peeling uygulayın

 

Cildinize mutlaka peeling uygulayın ve bunu doğru yapın. Özellikle yazın toz, güneşin ultraviyole ışınları, kirlilik cildin üst tabakasına oldukça zarar verir. Bu durumunda cilt parlaklığını ve sağlıklı görünümünü kaybeder. Peeling işlemiyle cildi yeniden yenilemek ve eski canlılığını, parlaklığını kazandırmak mümkündür. Haftada 1 defa cildinize peeling uygulayın.

 

Cildinizi temizleyin

 

Yüzünüzü her sabah ve gece yatmadan önce mutlaka yıkayarak temizleyin. Hafif, alkol içermeyen bir yüz temizleyicisi kullanabilirsiniz. Yatmadan önce mutlaka yüzünüzdeki makyajı da temizlemiş olun.

 

Tonik seçimi

 

Eğer tonik kullanıyorsanız alkol içermeyen ve cilt için doğal ve faydalı içerikler barındıran bir tonik seçin.

 

Serum kullanın

 

Cildiniz için hafif konsantre edilmiş ve cildinizi iyi besleyecek ve cildin iyi emeceği bir serum kullanın.

 

Cildinizi nemlendirin

 

Özellikle yazın cildinizin oldukça nemlendirilmeye ihtiyacı olabilir. Güneş ışınları, toz ve kir cildinizdeki nemi götürebilir. Nemsiz kalan cildinizde kurumlara ve çatlaklar oluşur. Bu nedenle yazın cildinizin iyi nemlendirilmeye ihtiyacı vardır. Cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanın.

 

Güneş kremi kullanın

 

Yazın cildinizi özellikle güneşin ultraviyole ışınlarına karşı korumanız gerekiyor. Güneş ışınları altında uzun süre korumasız kalmanız cildinizi yaşlandırır ve cilt kanseri riskini artırır.  Bu nedenle nemlendirici özelliği olan bir güneş kremine ihtiyacınız var. 30 faktör ve üzeri bir güneş kremi kullanın.
Toplam Okunma Sayısı: 2273

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu