Yaz Makyajı İpuçları

Yaz Makyajı İpuçları

Kışın ve soğuk aylarda yaptığınız ağır makyajı geride bırakmak için yaz mevsimi doğru bir zaman. Yaz makyajının ana özelliği minimal bir yaklaşımla doğal bir görünüm sağlamaktır.

 

Yaz makyajınız için aşağıda bazı ipuçları belirtilmiştir.

 

1. Cildinizdeki kusurları örtmek için bir kapatıcı kullanın. Kadınların çoğu artık yaz aylarında fondöten kullanmayı bıraktı. Çünkü sıcak ve nemden dolayı ciltte ağır bir his uyandırmaktadır. Eğer cildinizde özellikle lekeler bulunuyorsa onları gizlemek için kapatıcı kullanın.

 

2. Kendi kendine bronzlaştırıcı bir ürün uygulayın. Bu ürünleri kullanarak cildinize biraz renk verebilirsiniz. Bronz bir cilt ayrıca cildinizdeki herhangi bir kusuru da örtebilir.

 

3. Göz farınızı dağılmadan tutmak için bir primer kullanın. Terlemeye bağlı olarak göz farınız yazın akabilir. Bunu önlemek için uygulama öncesinde bir primer uygulayın.

 

4. Yaz makyajınızda daha hafif tonları seçin. Açık pembe, mavi tonları ve portakal renklerini seçebilirsiniz.

 

5. Olabildiğince kum rengi tonlarında bir makyaj seçin. Kahverenginin yumuşak tonları yüzünüzde ağır bir görünüm vermeden daha sıcak bir görüntü oluşturabilir.

 

6. Yaz makyajınız için dudaklarınıza ruj yerine dudak parlatıcısı uygulayın. Dudak parlatıcısı dudaklarınızı sıcak yaz aylarında daha yumuşak ve nemli tutar.

 

7. Yazın makyaj yaparken su geçirmeyen bir maskara kullanın. Çok koyu tonlarda bronzlaştırıcı kullanmayın. Bu cildinizde tuhaf bir görünüm oluşturur.
Toplam Okunma Sayısı: 2204

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu