Yaşlanmayı Geciktiren Besinler

Yaşlanmayı Geciktiren Besinler

Yaşlanmayı geciktirmek ve daha uzun yıllar genç görünmek için beslenme faktörü oldukça önemlidir. Özellikle doğru besinleri tüketmek bu konuda oldukça yardımcı olacaktır.

 

Yaşlanmayı geciktirmek ve daha uzun yıllar genç kalmak için aşağıdaki besinleri tüketin:

 

Koyu yeşil yapraklı sebzeler

 

Ispanak, pazı, lahana, pancar gibi koyu yeşil yapraklı sebzeler harika bir yaşlanma karşıtı besindirler.

Bu sebzeler önemli bir antioksidan kaynağıdırlar. Bu özelliğiyle kanser, kalp hastalığı, cilt hastalığı ve görme sorunları riskini azaltmaktadırlar.

Koyu yeşil yapraklı sebzeler magnezyum kaynağıdır ve hücre sağlığını destekler

Folik asit kaynağı olarak demans ve kalp hastalığına karşı koruma sağlar.

Lif kaynağı olarak sindirim sistemini destekler,  kanser ve kalp hastalığı riskini düşürür.

 

Dutgiller

 

Dutgiller sınıfına giren meyveler iyi birer yanma karşıtı besindir. Dutgiller antioksidan kaynağıdır ve kanser, kalp hastalığı gibi önemli hastalıklara karşı koruma sağlarlar. Cilt sağlığını geliştirirler. Beyin fonksiyonlarına da yardımcı olurlar. Kilo vermek isteyenler için de oldukça faydalı meyvelerdir. Diyabet riskini düşürürler.

Tam tahıllar

 

Yaşlanma sürecini geciktirmek için tam tahıllı besinler ihmal edilmemelidir. Tam tahıllı ekmekler, hububatlar, makarna, pirinç gibi besinleri tüketilmelidir. Bunlar kalp, kanser ve diyabet hastalığı riskini azaltmaktadır. Ayrıca enerji verir.

 

Zeytinyağı

 

Zeytinyağı Akdeniz diyetinin önemli bir besinidir. Kalp hastalığı riskini düşürür. Beyin fonksiyonlarına olumlu etki yaparak yaşlanma kaynaklı riskleri azaltır. Cilt sağlığını geliştirerek daha parlak ve canlı görünmesine yardımcı olur.
Toplam Okunma Sayısı: 2143

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu