Yaşlanmaya Karşı Zerdeçal

Yaşlanmaya Karşı Zerdeçal

Zerdeçal artık günümüzde süper besin kategorinde yer alan bir besindir. Sağlık açısından birçok faydasının olduğu gibi cilt sağlığı konusunda da yardımcı olmaktadır. Zerdeçal yaşlanma karşıtı özellikleri de olan bir baharattır. Zerdeçalı yaşlanmaya karşı kullanabilirsiniz.

 

Zerdeçalın besin değeri

 

Zerdeçalın etken maddesi kurkumindir. Bu madde kanserle ve Alzheimer hastalığı ile savaşmada yardımcı olmaktadır. Zerdeçal aslında potansiyeli oldukça yüksek bir besindir. Çünkü kurkumin maddesi güçlü bir anti iltihaplanma karşıtı bir maddedir. Zerdeçal ayrıca yüksek düzeyde demir ve manganez ve orta düzeyde de B6 vitamini ve potasyum içermektedir.Tüm bu özellikleriyle insanın doğal yaşlanma sürecinde daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olur.

 

Zerdeçal hangi hastalıklarda faydalıdır?


İnsanlar yaşlandıkça yaşlanmanın getirdiği özelliklerden dolayı bazı hastalılara karşı daha yatkın olurlar. Zerdeçal özellikle aşağıdaki hastalıklarda olumlu etkisi olan bir besindir.

 

Hassas bağırsak sendromu

Artrit

Kanseri önleme

Kanserin yayılmasını kısıtlama

Alzheimer hastalığı

Kistik fibroz

Kalp hastalığını önleme

Düşük kolesterol

Kolesterolü düşürme

 

Zerdeçalı yemeklerde düzenli olarak tüketmeye çalışmak gerekir. Çünkü zerdeçal yaşlanma kaynaklı hastalıkların riskini düşürmektedir.
Toplam Okunma Sayısı: 2174

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu