Yaşlanmaya Karşı Kremler Nasıl Seçilmeli?

Yaşlanmaya Karşı Kremler Nasıl Seçilmeli?

Yaşlanma karşıtı kremler, losyonlar ve serumlar en çok satılan kozmetik ürünler arasındadır. Fakat her ürün aynı nitelikte etki göstermeyebilir. Örneğin bazı kremler diğerlerine göre çok daha etkili olabilir. En iyi yaşlanma karşıtı kremler cildi besleyen, doğal bileşimler içeren ürünlerdir.

 

1. Yaşlanma karşıtı krem satın almadan önce içeriğindeki bazı bileşenlerin olup olmadığına bakın. İyi bir kırışıklık giderici veya yaşlanma karşıtı kremin daima güneşten koruyucu özelliğinin de olması gerekir. Bu da en az 15 veya daha yüksek faktörlü bir koruyucu olmalıdır.Ciltteki erken kırışıklıkların nedeni cildin sürekli olarak güneş ışınlarına maruz kalmasıdır.

 

2. Yaşlanan veya zarar gören cildinizi iyileştirin. En iyi yaşlanma karşıtı kremler mineral ve vitaminlerle zenginleştirilmiş olanlardır. Bu kremler cildin nemlenmesine ve elastikiyetine kavuşmasına daha fazla katkı yaparlar. Bu kremlerin içeriğinde çinko minerali, C, D, E ve A vitaminleri, peptidler, antioksidanlar ve keratin olmasına dikkat edin. Bu vitamin ve proteinler ciltteki yaşlanmaya belirtileriyle iyi mücadele ederler.

 

3. Marka ve fiyat bilgisini o kadar önemsemeyin. Ürünün içeriğine bakın. Pahalı ve fazla reklamlı yaşlanma karşıtı kremler sizin cildiniz için en iyi seçim olmayabilir.

 

4. Bir cildiye uzmanına danışın. Eğer yaşlanma karşıtı kremler konusunda tereddütleriniz varsa doğru seçimi yapmak için bir cildiye uzmanına danışın. Hekim sizin cildinizin için en uygun olan ürünü size tavsiye edebilir.

 

5. Seçtiğiniz yaşlanma karşıtı kremin kullanma kurallarına uyun. Kremi düzenli olarak kullanın. Eğer daha genç ve sağlıklı bir cilt istiyorsanız yaşlanma karşıtı rutini sürekli hale getirin.
Toplam Okunma Sayısı: 2296

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu