Yaşlanmaya Karşı 4 Etkili Çözüm

Yaşlanmaya Karşı 4 Etkili Çözüm

Cildin yaşlanması sürecine karşı en etkili çözüm, ciltte yaşlanma belirtileri görülmeden önce bu yaşlanma sürecini yavaşlatmaktır. Bu konuda aşağıdaki 4 çözümü uygulayarak cildinizin yaşanma belirtilerini yavaşlatabilir ve yıllar içinde daha genç bir görünüme sahip olabilirsiniz.

 

1. Cildinizi güneşe karşı mutlaka koruyun. Güneş ışınları cildinizin daha çabuk yaşlanmasına neden olurlar. Cildinizi korumak için nemlendirici özelliği olan ve en az 30 faktör ve üzeri güneş kremlerini tercih edin. Güneş kremini evden çıkmadan 15 önce sürmüş olun.

 

2. Cildinizin yaşlanmasını yavaşlatmak ve daha genç bir cilt için sigarayı mutlaka bırakın. Sigara cildinizi çabuk yaşlandırır ve cildinize zarar verir. Nikotin cilde oksijen taşınmasını azaltır, cilde zarar verir, kurutur ve kırışıklıları artırır.

 

3. Cildinizin yaşlanmasına karşı haftada bir defa cildinize peeling uygulayın. Peeling işlemi ciltteki ölü hücrelerin atılarak yenilenmesi için yapılır. Peeling işlemi böylelikle ciltte kolajen üretimini de destekler. Eğer hassas ve aşırı kuru bir cildiniz varsa cildinize 2 haftada 1 defa peeling uygulayın. ( Cildiniz İçin 5 Doğal Peeling Yöntemi )

 

4. Cildinizin yaşlanmasına karşı bir göz kremi kullanın. Göz çevresindeki cilt bölgesi hassas ve incedir. Yaşlanma belirtilerinin ilk görülmeye başladığı yerlerden birisidir. Bir göz kremi ile göz çevrenizi koruyun. Göz kreminizin besleyici ve antioksidan özelliklerinin olmasına dikkat edin.
Toplam Okunma Sayısı: 1993

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu