Yaşlanma Kaynaklı Kırışıklıklar İçin Vitaminler

Yaşlanma Kaynaklı Kırışıklıklar İçin Vitaminler

Ciltteki kırışıklıklar genelde güneşin zararlı etkilerinden, serbest radikallerden ve yerçekimin etkisinden kaynaklanmaktadır. Genelde kırışıklık karşıtı kremler de tam istenen etkiyi gösterememektedir.

 

Bazı kritik derecedeki vitaminleri almak bir kırışık kreminden daha fazla etki gösterebilir. Aşağıdaki vitamin ve mineralleri kullanarak kırışıklıklarınız önleyebilir ve tedavisinde fayda sağlayabilirsiniz.

 

1. Selenyum minerali alın. Selenyum vücudu serbest radikallerden koruyan ve böylelikle yaşlanmayı önleyen güçlü bir antioksidandır. Selenyum minerali cilt kanserine karşı da koruma sağlamakta ve yaşlanmayı yavaşlatmaya yardımcı olmaktadır. Selenyum açısından güçlü besinler sarımsak, tam tahıllar ve deniz ürünleridir. Ayrıca daha fazla yarar sağlamak için selenyum mineral takviyesi de alınabilir.

 

2. E vitamini kullanın. E vitamini yaşlanma karşıt antioksidanlardan birisidir. E vitamini kullanımı ciltteki kırışıklık düzeyini de azaltmaktadır. E vitamini içeren besinler tüketilebilir ve ek olarak E vitamini takviyesi alınabilir.

 

3. C vitamini alın. C vitamini cildin daha genç görünmesi için en verimli antioksidandır. Fakat güneş ışınlarına çok maruz kalmak C vitaminin vücuttaki etkisini azaltabilir. C vitamini olarak bol miktarda turunçgil meyveleri ve ıspanak ve brokoli gibi yeşil yapraklı sebzeler tüketilebilir. Ek olarak çiğnenebilir C vitamini takviyesi de faydalı olur.

 

Dikkat edilmesi gerekenler

 

1. Kırışıklıkları önlemek ve tedavi için uzun dönemli bir planlama yapılmalı ve bu vitaminlerin alımını düzenli olarak sağlanmalıdır.

2. İyi bir güneşten koruyucu krem kullanmalıdır. 30 faktör ve üzeri koruması olan kremleri tercih etmek uygun olacaktır..
Toplam Okunma Sayısı: 2563

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu