Yaşlanma Karşıtı Nemlendirici Yapımı

Yaşlanma Karşıtı Nemlendirici Yapımı

Cildin daha genç ve taze görünmesi için nem ihtiyacının karşılanması gerekir. Piyasa da cildi nemlendirmede kullanılan birçok ürün bulunmaktadır. Fakat bu ürünler önemli bir bütçe de tutabilir. Bundan dolayı evde kendiniz de yaşlanma karşıtı bir nemlendirici yapabilirsiniz.

 

1. Lanolin ve balmumunu 30 sn. kadar mikrodalga fırında bir arada eritin. Lanolin cildi dış dünyadan gelen etkilere karşı korumaya ve nemli tutmaya yardımcı olur. Balmumu ise cilde kremli ve sıkı bir görünüm kazandırır.

 

2. Zeytinyağı ve aloe jeli geniş bir kapta tel çırpıcıyla karıştırın. Aloe jel cildi dolgun ve nemli gösterir. Kırışıklıklara iyi gelir. Zeytinyağı ise yaşlanan cilde ihtiyacı olan elastikiyeti sağlar.

 

3. Her iki karışımı da bir arada pürüzsüz bir kıvama ulaşana kadar lastik bir spatula ile iyice dövün.

 

4. İyice karıştıktan sonra karışıma önce gül suyu ve sonra da esansiyel bir yağ ekleyin. Gül suyu cildinizin rengini açar ve daha parlak bir görünüm sağlar. Esansiyel yağ olarak lavanta yağı kullanabilirsiniz. Lavanta yağı size hoş bir koku katar, sizi rahatlatır ve cildinizdeki iltihaplanmalara iyi gelir.

 

5. Sonra hazırladığınız nemlendirici kremi cam kavanoz içine koyun ve ağzını sıkıca kapatın. Hazırladığınız bu nemlendirici kremi ecza dolabınızda saklayabilirsiniz. Fakat 4 haftadan fazla süreyle saklamayın. Süre bitiminde yenisini yapın.

 

6. Nemlendiriciyi buzdolabında saklamayın. Çünkü buzdolabı0 karışımı sertleştirir. Setleşen karşımı da kolayca cildinizde ovarak uygulamak mümkün olmaz.
Toplam Okunma Sayısı: 2056

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu