Yaşlanma Karşıtı En İyi 7 Cilt Bakım Önerisi

Yaşlanma Karşıtı En İyi 7 Cilt Bakım Önerisi

Uygulayacağınız iyi bir yaşlanma karşıtı cilt bakım rutini ile daha genç görünebilirsiniz. 40 lı ve 50 li yıllar artık yaşlanma belirtilerinin belirginleşmeye başladığı hatta bazı insanlarda belirgin hale geldiği yıllardır. Fakat cildinize doğru bir bakım uyguladığınızda, doğru cilt bakım ürünlerini kullandığınızda yaşınız ilerlese bile cildinizin daha genç görünmesini sağlayabilirsiniz. Aşağıdaki cilt bakım önerileri bu konuda size yardımcı olacaktır.

 

Cildiniz sağlıklı olduğunda ne olur?

 

Öncelikle cildinizdeki lekeleri büyük ölçüde önlersiniz.

Cildiniz daha genç ve sıkı görünür.

Cildinizdeki kırışıklıklar ve çizgiler azalır.

Cildiniz ışıl ışıl olur ve canlı görünür.

Cilt kanseri riskiniz azalmış olur.

 

Tüm bunlara ulaşmak için yani sağlıklı bir cilt için yaşlanma karşıtı bir cilt bakım rutinini de uygulamanız gerekir. Peki böyle bir yaşlanma karşıtı cilt bakım rutininde neler olmalıdır?

 

1. Cildinizi güneşe karşı koruyun. Her ne kadar güneş ışınlar vücut için bir D vitamini kaynağı olsa da cildinizin güneşe karşı korumasız olması uzun süre güneş ışınlarına maruz kalması cildinizin erken yaşlanmasına neden olur. Güneş ışınları cildinizi erken yaşlandırır. Bu bilimsel olarak da kanıtlanmıştır.

 

Bunun için en etkili korunma yöntemi güneş havalarda cildinizi iyi bir güneş kremi ile korumaktır. Güneş kreminizi dışarı çıkmadan 15-20 dk. önce sürmüş olun. 30 faktör ve üzeri koruması olan güneş kremleri idealdir.

 

Bunun yanında cildinizi güneşin daha etkili olduğu saat 10:00 – 16:000 arasında güneş ışınlarından daha çok koruyun.

 

Mümkün olduğunca dışarıdayken gölgeli yerleri tercih edin ve şapka, gözlük gibi aksesuarlar kullanın. Bu iki yüz bölgenize koruma sağlar.

 

2. Solaryum gibi cilt bronzlaştırıcı şeylerden uzak durun. Bunlar cildinizin erken yaşlanmasına neden olabileceği gibi cildinizin sağlığını da olumsuz etkiler.

 

3. Yaşlanma karşıtı cilt bakımınızda mutlaka her gün nemlendiricinizi sürün. Çünkü insanlar yaşlandıkça cilt daha çok kurumaya elverişlidir. Bu da ciltteki kırışıklıkların ve çizgilerin daha çok görünür olmasına neden olur. Cildinizi iyi bir nemlendirici ile düzenli nemlendirdiğinizde cildiniz yumuşacık ve canlı olur. Kırışıklıklarınız daha az görünür olur. Pürüzsüz bir cilde bu şekilde sahip olabilirsiniz. Bunun için yüz nemlendiricisi, vücut nemlendiricisi ve dudak balsamı kullanın. Hatta yaşlanma karşıtı nemlendiriciyi bir siz kendiniz evinizde yapabilirsiniz. Bu yazımızı okumanızı öneririz. http://www.makyajvebakim.com/yaslanma-karsiti-nemlendirici-yapimi.html

 

4. Cildinizi mutlaka temiz tutun. Cildinizdeki kir cilt gözeneklerinizi tıkayarak cildinizin görünümünü bozar. Hafif bir temizleyici ve ışık suyla yüzünüz ve cildinizi yıkayarak cildinizi temiz tutun.

 

5. Sigarayı mutlaka bırakın. Sigara cildin erken yaşlanmasına nende olan en önemli etkenlerden birisidir. Çünkü sigarada bulunan toksinler yüzün erken yaşlanmasına yol açar. Sigara içen insanların derisi daha kalın ve kuru olur. Cilt sıkılığını kaybeder. Erken yaşlılık belirtileri görülmeye başlanır.

 

6. Her zaman sağlıklı beslenin. Cildin erken yaşlanmasında sağlıksız beslenme de rol oynar. İyi bir yaşlanma karşıtı cilt bakımı uygulamak istiyorsanız beslemenizi tekrar bir gözden geçirin. Bol sebze ve meyve yemeye dikkat edin. Bol su için. Yağsız protein kaynaklarından ve sağlıklı yalardan tüketin. Bu konuda Cildinizdeki Kırışıklıkları Azaltan Diyet isimli yazımızı da okuyabilirsiniz.

 

7. Uykunuza dikkat edin. Yeterli uyumadığınız zaman bunun olumsuz etkilerinizi cildinizde de görürsünüz. Uyku vücudunuzu da dinlendirir. Yorgun vücut daha çabuk çöker. Uyuyarak kendinizi yenileyebilirsiniz.

 

Yaşlanma karşıtı cilt bakım ürünlerinizi seçerken de bir dermatoloğa da danışabilirsiniz. Dermatoloğunuz sizin kendi durumunuza uygun bir ürün tavsiyesinde bulunabilir.
Toplam Okunma Sayısı: 3509

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu