Yaşlanma Karşıtı 3 Doğal Uygulama

Yaşlanma Karşıtı 3 Doğal Uygulama

Cildinizi yaşlanmanın doğal etkilerinden, güneşin zararlarından v çevresel ekenlerden korumanız serbest radikallerin zararlı etkilerini azaltmaya yardımcı olur. Yaşlanmayan ve ışıltılı bir cilt için bazı doğal uygulamaları denemeniz oldukça fayda sağlayacaktır. Bu doğal uygulamalardan 3 tanesi aşağıda belirtilmiştir.

 

Papaya uygulaması

 

Papaya kavun ağacı meyvesi olarak da bilinir. Yüksek düzeyde beta karoten, C vitamini, birçok mineral ve papain enzimi içerir. Doğal bir nemlendirici ve eksfoliye edici bir besindir. Düzenli olarak kullanımı cilde parlaklık verir ve yaşlanma lekelerinin görünümünü azaltır. Papaya tıkanan cilt gözeneklerini de açar, cilde yumuşaklık verir.

 

Cilde papaya uygulaması için aşağıdaki tarifi uygulayın:

 

Papayanın kabuğunu bıçak yardımıyla soyun. Sonra yüzünüzde kaydırarak papayayı yüzünüze sürün. İşlem sonrası isterseniz kalanı da yiyebilirisiniz.

 

Avokado uygulaması

 

Avokado A, B, D ve E vitaminleri yönünden oldukça zengin bir besindir. Cildi çok iyi besler. Ayrıca potasyum zenginidir. Cilde doğal bir nem sağlar. Kırışıklıklar ve yüz çizgileri gibi yaşlanma belirtilerini azaltır. Avokadoda bulunan doğal yağlar ciltteki kiri atar. Hassas ciltler ve egzama için faydalıdır.

 

Avokadolu yüz maskesi tarifi

 

Olgun bir avokadoyu soyun ve küçük bir kasenin içinde püre haline gelene kadar ezin. Püre haline gelen avokadoyu yüzünüze nazikçe sürün ve 10 dk. kadar bekleyin. 10 dk. sonra soğuk nemli bir bezle nazikçe yüzünüzdeki avokadoyu temizleyin. Yüzünüze ekstra nemlendirme için püre halindeki avokadoya süt veya bir çay kaçığının ¼ ü kadar bal ekleyebilirsiniz.

 

Bal uygulaması

 

Bal cildi canlandırıcı bir antioksidandır. Anti bakteriyel özellikler de içerir. Günlük bir temizleyici olarak kullanılabilir. Hafif düzeydeki cilt çatlaklarını tedavi etmede de yardımcı olur.

 

Ballı cilt temizleyici

 

Daha iyi bir etki yaratmak için balın içine biraz sıcak su ekleyin. Uygulamadan önce saçlarınıza bal değmemesi için bir kafa bandı giyinin. Balı yüzünüze sürdükten sonra suyla nazikçe durulayın. Ekstra bir eksfoliye sağlamak için bir yemek kaşığı kadar toz şeker ekleyin.
Toplam Okunma Sayısı: 2966

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu