Yapay Tırnaklar Sağlık İçin Zararlı

Yapay Tırnaklar Sağlık İçin Zararlı

Yapay tırnaklar her ne kadara oldukça güzel ve hoş görünümlere sahip olabilseler de ve daha kalıcı olabilseler de sağlık açısından yan etkileri oldukça düşündürücü. Yapay tırnakların sağlık konusundaki yan etkilerini bilmek gerekiyor.

 

Yapay ve jel tırnak endüstrisi oldukça gelişmiş bir durumda. Bu da kadınların bu tür tırnaklara karşı oldukça istekli olduğunu gösteriyor.

 

Fakat bu tür kozmetik ürünlerin sağlık açısından yan etkilerini de her zaman akılda bulundurmakta fayda vardır. Nitekim bu konuda yapılan bilimsel araştırmalar da bu düşünceyi teyit etmektedir.

 

Yapay tırnak uygulamalarında kullanılan kimyasallar formaldehit ve reçineler gibi maddeler içeriyor ve bunlar sağlıksız olarak kabul edilmektedir. Bu tür maddeler kanserojen olarak kabul edilmektedirler. Bu yapay tırnaklardaki kimyasallara maruz kalmak uzun dönemde de tırnak kayıplarına neden olabiliyor.

 

Yapay tırnak kullanımı zaman içinde bakteriler ve mantar oluşumları için uygun bir çevre de yaratma ve böylelikle doğal tırnaklara da zarar verme riskine sahipler. Böylelikle enfeksiyon riski de artmış oluyor.

 

Yapay tırnaklar doğal tırnaklar ve tırnak yatağında incelmeye ve ciddi enfeksiyona yol açabilir. Bu sorunların iyileşmesi de zaman almaktadır.

 

Yapay tırnak kullanan kadınların ayrıca daha ciddi alerjik sorunlar yaşama riskleri de bulunuyor ve bunları bilmelerinde fayda vardır. Parmak uçlarında his kaybı, tırnaklarda deformasyon ve diğer zararlar bunlara arasında gösterilebilir. Ayrıca içeriklerinde zehirli etkileri olabilecek maddeler de bulunabilmektedir.

 

Her şeyin en doğalı ve sağlık açısından en uygununu kullanmakta fayda var. Tamamen doğal ve çevre dostu bir oje de oldukça güzel, hoş ve sağlıklı gösterebilir. Tırnak bakımına ve sağlığına önem veren kadınların daha doğal çözümler tercih etmesinde fayda vardır.
Toplam Okunma Sayısı: 4800

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu