Yanaklardaki Kırışıklıklardan Kurtulmak İçin

Yanaklardaki Kırışıklıklardan Kurtulmak İçin

Kırışıklıklar maalesef yaşamın bir parçası ve kaçınılmaz bir durum. Yaş ilerledikçe görünümleri de artmaktadır. Fakat yanaklarınızdaki kırışıklıkların görünümünü azaltmak, yıllar ilerledikçe daha pürüzsüz bir cilde sahip olmak ve kırışıklıkları uzun süre önlemek de mümkündür.

 

1. Nemlendirme: Yanaklarınızdaki kırışıklıklardan kurtulmak için yapacağınız ilk şeylerden birisi nemlendirmedir. Cildinizin neme ihtiyacı vardır. Kırışıklık oluşumları ayrıca ciltteki bir sıvı yetersizliğinin de belirtisi sayılır. Sıvı yetersizliğine karşı bol su içmek çare olacaktır. Su içmek cilde ihtiyacı olan nemi sağlayarak kırışıklık oluşumlarına karşı da iyileştirici ve önleyici bir rol oynar. Organik su bazlı cilt kremleri de ciltteki gözenekleri temizlemeye ve küçültmeye yardımcı olur. Ayrıca kırışıklık görünümünü azaltırlar. Yüzünüzü de günde 2 defa yıkayın. Organik hafif bir sabun kullanın.

 

2. Gençleştirme: Yanak bölgesindeki kırışıklıklar için gençleştirici vitamin ve mineral yüklü cilt kremleri kullanın. Bu kremler cildinize elastikiyet sağlayarak kırışıklıkların azalmasına yardımcı olabilirler.

 

3. Cilt sıkılaştırma: Cildinizi sıkılaştırarak kırışıklık görünümlerinizi azaltabilirsiniz. Cildinizi sıkılaştırmak için birçok seçeneğiniz bulunmaktadır. Bu konuda cilt sıkılaştırma kremi yapımı yazısı sizin için rehber olabilir.

 

4. Yüzünüzdeki kırıklıkları azaltmak için günlük güzellik rejimi uygulayın. Bol su için. Günlük olarak yüzünüze nemlendirici krem sürün. Çok sık spa tedavileri uygulamayın. Haftada 1 veya 2 defa yüzünüze buhar uygulayın. Haftada 1 defa yüzünüze peeling uygulayın.
Toplam Okunma Sayısı: 2434

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu