Yağmur Kıyafetleri

Yağmur Kıyafetleri

By Mariel Chua for The Style Glossy

 

Hava yağışlıysa, yağmur prensesi gibi görünmek için dolabınızdaki birkaç parçayı bir araya getirmeniz yeterli.


Yağmur Şıklığı

 

Her büyüklükte ve biçimde şemsiye bulmak mümkün. Çantanızın büyüklüğüne göre, hafif ve kolay taşınabilir bir şemsiye satın alın. Kapladığı yere aldırmayıp en tarz görüntüyü yakalamak için, büyük ve kalın güneş şemsiyesi dizaynlarını deneyebilirsiniz. (Bunları arabanın bagajına koyabilir, ofiste de lobiye bırakabilirsiniz.)


Sportif Şıklık

 

The North Face, Columbia ve Patagonia gibi firmalar, yağmur dostu kıyafet geliştirmekte önde gelen firmalardan. Bu üstün teknik özellikli kumaşlar sayesinde dağcılar, rahatça uzun süre hareket ederken vücutları da nefes alıyor. Kıyafetlerinin nemi dışarıda tutması da cabası. Son yıllarda bu markalar, moda departmanlarının geliştirdiği özel dizayn kesimler ile daha tarz parçaları çizgilerine ekleyerek puan topladılar.


Klasik Trençkot

 

Burberry’nin popülerleştirdiği bu parça, sizin de dolabınızın demirbaşı olmalı. Ne de olsa, yağmurlu havalarda bundan daha uygun bir giysi olamaz. Ceketler çok çeşitli şekil, beden ve materyallerde bulunabildiğinden, hava şartlarına göre farklı seçimler yapabilirsiniz. Örneğin hava nemliyse, ince su geçirmez bir anorak ya da bedene tam oturan bir yağmurluk, ıslanmanızı önlemekle kalmayıp tarzını da korumanızı sağlayacaktır. Hava serin olduğunda ise, sıcak tutan kumaştan yapılmış bir trençkotu tercih edebilirsiniz.


Suya Dayanıklı Makyaj

 

Yağmur damlalarının güzel görünümünüzü mahvetmesine izin vermeyin. He tür hava koşuluna dayanıklı makyaj malzemeleri mevcut. Hava yağmurluysa, suya dayanıklı maskaranızla akmayan eyeliner’ınızı kullanmanız için tüm koşullar oluşmuş demektir. Bu tip durumlarda likit fondöten kullanmayın ve doğal görünümlü, ıslandığında iz bırakmayan mineral pudraları tercih edin.


Doğru Çantayı Seçin

 

İçindeki her şeyle birlikte çantanız da ıslanmışsa, tepeden tırnağa çantanızla uyumlu giyinmenin ne anlamı olabilir? Dağcılar, bu durumu su geçirmez malzemeler ve ağzı kapatılabilir plastik torbalarla çözüyorlar. Siz de cep telefonu, iPod ve hatta cüzdanınız için bile bu malzemeleri kullanabilirsiniz. Eğer plastik torbalar size göre değilse, iyi bir haberimiz var; PVC’den yapılmış şık yağmur çantalarından satın alabilirsiniz.

 

Yağmurlu havalarda favori deri çantanızı da kullanabilirsiniz; tek yapacağınız, spor malzemeleri satan bir mağazaya gidip yağmurdan koruyan spreylerden alıp uygulamak. Ama öncesinde çantanızın görünmeyen, küçük bir bölümünde spreyi test ederek sonucu beğenip beğenmeyeceğimizden emin olun (ve tabi ürünün istenmeyen lekeler bırakıp bırakmadığından da).
Toplam Okunma Sayısı: 2366

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu