Yağlı Ciltler İçin En İyi Ürünler

Yağlı Ciltler İçin En İyi Ürünler

Yağlı bir cilt aşırı sebum üretiminden kaynaklanır. Bu da cilt gözeneklerinin kapanmasına, bakteri oluşumuna ve aknelere yol açar. Cilt bakım ürünlerini alırken yağlı ciltler için uygun olanlar seçilmeli ve ürünün içeriği maddelere dikkat edilmelidir. Aşağıdaki maddeler cilt bakım ürünlerinde bakterileri yok etmeye, hücreleri yenilemeye ve ciltte parlaklık sağlamaya yardımcı olan maddelerdir.

 

Salisilik asit: Salisilik asit ciltteki bakterileri yok etme ve gözenekleri sıkılaştırmada rol oynayarak yağlı ciltlerin tedavisinde yardımcı olur. Bu madde söğüt ağacının kabuğundan gelmektedir ve cildin dış katmanındaki siyah ve beyaz noktaların yok olmasında da faydalıdır.

 

Çay ağacı yağı: Çay ağacı yağı doğal bir antiseptiktir. Bu yağ yağlı ciltlerin tedavisinde faydalıdır ve ciltteki aşırı yağı yok ederek bakterileri öldürür. Böylelikle akne oluşumunu da engeller.

 

Glikolik asit: Glikolik asit özellikle yağlı ciltler için yapılmış ürünlerde kullanılan bir maddedir. Cildin dokusunu ve görünümünü iyileştirmeye yardımcı olur. Glikolik asit şeker kamışından elde edilir.

 

Benzoil peroksit: Benzoil peroksit cilt bakım ve akne tedavisi ürünlerinde kullanılan bir maddedir. Ciltteki bakterileri öldürerek cilt hücrelerinin yenilenmesine katkı sağlar ve akneleri önlemede ve gelecekteki cilt döküntülerini önlemede yardımcı olur.

 

Hyaluronik Asit: Hyaluronik Asit içeren bakım ürünleri cildin nem düzeyini geliştirmeye yardımcı olur. Ben düzeyini geliştirerek kırışıklık oluşumunu azaltmaya yardımcı olur.
Toplam Okunma Sayısı: 3165

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu