Yağlı Ciltler İçin Çözümler

Yağlı Ciltler İçin Çözümler

Yağlı bir cilt akne sorununa yol açabilir ve yağlı ciltlerde makyaj uygulamaları daha zordur. Fakat yağlı ciltler için uygulanabilecek çözüm yolları da bulunmaktadır. Aşağıdaki önerileri uygulayarak cildinizdeki yağlanmaya çözüm bulabilirsiniz.

 

1. Kabartma tozu: Küçük bir parça kabartma tozunu suyla karıştırın. Ve günde 1 defa cildinize uygulayın. Bu cildinizdeki yağlı dokuyu azaltacaktır. Uyguladıktan sonra cildinizi iyice yıkayarak durulayın.

 

2. Cilde buhar uygulaması: Haftada 2 defa cildinize buhar uygulamanız yağ üretimini dengelemeye yardımcı olur. Kaynar suyla bir kabı doldurun. Ve bunu yüzünüze yaklaştırın. Kapla yüzünüz arasında 20 – 30 cm. mesafe olsun. Başınızı bir havluyla örtün ve yüzünüzü 10 dk kadar sıcak suyun buharına tutun. Süre bittikten sonra yüzünüze soğuk su vurun.

 

3. Keton tohumu yağı: Keten tohumu yağı besleyicidir ve aynı zamanda organları ve sindirim sistemini de besleyerek nemlendirir. Omega 3 yağ asitleri yönünden zengindir. Bu özelliğiyle cildin yağ üretimini düzenler. Günlük olarak 1 yemek kaşığı kadar keten tohumu yapı tüketebilirsiniz.

 

4. Egzersiz: Egzersiz sizi terletir. Terlemeniz gözeneklerinizin temizlenmesine yardımcı olur. Günlük olarak yapılan egzersiz yüzdeki fazla yağ oluşumunu da engeller.

 

5. Limon suyu: Yüzünüzü yıkadıktan sonra limon suyu sürün. Çünkü limon suyunda C vitamini yüzünüzdeki yağ üretimini düzenler ve serbest radikallerle savaşır. Limon suyunu içerek de cildiniz için fayda sağlayabilirsiniz.
Toplam Okunma Sayısı: 2518

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu