Yağlı Bir Yüz İçin Çözümler

Yağlı Bir Yüz İçin Çözümler

Cildinizdeki yağlanmalar cildinizin kötü görünmesinin yanında cilt gözeneklerinizin kapanmasına ve cildinizde istenmeyen lekelerin oluşmasına da yol açarlar. Eğer yağlı bir cildiniz varsa günlük cilt bakım rutini uygulayarak sağlıklı ve daha temiz bir cilde sahip olabilirsiniz.

 

1. Yüzünüzü yağ içermeyen veya jel tabanlı bir yüz temizleyicisiyle günde 2 - 3 defa yıkayın. Ilık su kullanın. Böylelikle kapanan gözenekleriniz zamanla açılacaktır. Köpük yapmak için suyla temizleyiciyi karıştırın ve parmaklarınızla dairesel hareketler biçiminde yüzünüze uygulayın. Geride kalıntı bırakmamak için yüzünüzü iyice yıkayarak durulayın. Yüzünüzü yıkadıktan sonra yumuşak bir havluyla yüzünüzü nazikçe silerek kurutun.

 

2. Bütün yüzünüze toner uygulayın. Toner gözeneklerinizde birken aşırı yağları ve sabun kalıntılarını temizler. Hamamelis içeren bir toner seçin. Hamamelis gülsuyu gibi cildi sakinleştirici bir etki gösterir. Yüz tonerini kullanmak için pamuk topuna az miktarda dökün ve yüzünüze sürerek silin.

 

3. Cildinizi nemlendirin. Nemlendirme yağlı ciltler için önemlidir. Cildinizin nem ihtiyacını karşılamak için ayrıca bol su için. Nemlendirici seçerken güneşten koruyucu özeliği olan ve yağ içermeyen bir nemlendirici seçin.

 

4. Ölü cilt hücrelerinizi dışarı atmak için haftada 1 defa yüzünüze peeling maskesi uygulayın.

 

5. Yüzünüzü kurutma kağıdı ile kurutun. Bu ince kağıtlar yüzünüzdeki aşırı yağı emer ve cildinizdeki aşırı parlamayı önler. Bu kağıtları birçok kozmetik mağazalarında bulabilirsiniz. Daha ekonomik bir alternatif olarak kağıt mendil de kullanabilirsiniz. Fakat kurutma kağıtları daha hızlı etki ederler.

 

6. Makyaj yaparken yağ içermeyen ürünleri tercih edin. Ağır sıvı makyajdan kaçının ve yağsız saydam sıkıştırılmış pudra tercih edin. Sıkıştırılmış pudra cildinizdeki aşırı parlaklığı emebilir. Yağlı ciltler için üretilmiş pudraları tercih edin.

 

7. Cildinize karşı nazik olun. Yüzünüzü çok fazla yıkamayın. Yüzünüze çok sık uygulamayın. Sık eksfoliye yapmayın. Çünkü bu işlemleri sık yapmanız cildinizi tahriş edebilir ve daha fazla yağ birikmesine yol açabilir.
Toplam Okunma Sayısı: 2898

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu