Yağ Yakan Besinler

Yağ Yakan Besinler

Diyetinizde tükettiğiniz bazı besinler daha fazla yağ yakmanıza imkan sağlar. Zayıflamak istiyorsanız fazla yağlarınızdan kurtulmanız gerekir. Bu besinleri tüketerek fazla yağlarınızı yakabilir ve sağlıklı kilo verebilirsiniz. Bu yağ yakan besinler hangileri? İşte bu besinler:

 

Yağ yakan meyveler

 

Yağ yakan besinler yağlı besinlerdeki kaloriyi azaltırlar. Meyvelerdeki kalori düşüktür ve lif oranı yüksektir. Böylelikle çabuk sindirilirler. Elma, portakal, greyfurt, guava ve mandalina yağ yakan meyveler olarak tüketilebilirler. Karpuz da vücuttaki toksinleri dışarı atmaya yardımcı olur.

 

Yağ yakan sebzeler

 

Sebzelerin çoğu doğal lif içerir. Lif kişiyi daha uzun süre tok tutar. Havuç, enginar, patlıcan, brokoli, domates ve kereviz tüketilebilir. Bunlar çözünebilen lifler içerirler. Bir de çözünemeyen lifli sebzeler vardır. Bu sebzeler de kabızlık ve şişkinlik sorunlarına yardımcı olur ve vücutta daha fazla yağ yakılmasına imkan sağlarlar. Ispanak, lahana, yeşil fasulye, baklagiller, Brüksel lahanası ve lahana bu yağ yakan besinlerdendir. Fakat bu besinlerden bazıları gaz da yapabilir. Pişirilerek tüketilmeleri gazı azaltır.

 

Proteinler

 

Vücuttaki fazla yağları yakmak ve enerji depolamak için birçok protein kaynağı vardır. Bu besinlerin çoğu balık ve kabuklu deniz ürünleri grubundadır. Bu yağ yakan besinler yengeçler, istiridye, midye, ıstakoz, istiridye, karides, levrek ve pisi balığıdır. Fakat bu balıkları da sağlıklı tüketmek gerekir.
Toplam Okunma Sayısı: 5322

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu