Ünlülerin Stilistlerinden Saç Stil Önerileri

Ünlülerin Stilistlerinden Saç Stil Önerileri

Sevgililer Günü neredeyse geldi çattı! Sevgilinizle ister iki yıldır, ister iki haftadır birlikte olun onun size bir kez daha aşık olmasını sağlayacak görkemli ve davetkar görünümle her şeyi heyecanlı hale getirmeye hazır olun. Onunla hala karşılaşmadıysanız da favori güzellerimizin saçlarından ilham alan bu flörtöz saç modeli planlarından birini denediğiniz takdirde kısa süre içinde bunun gerçekleşeceğine bahse gireriz. Ünlülerin stilisti Julia Papworth’ten ipuçlarıyla birlikte bunları inceleyin ve 14 Şubat geldiğinde muhteşem görünün.


1. Jessica Alba’nın Eski Hollywood Işıltılı Bukleleri

Ünlülerin saç stilleri jessica albaBu Sevgililer Günü’nde Jessica Alba tarzında eski Hollywood ışıltısını yansıtan saç modeliyle sevgilinizi şaşırtın. Papworth, bu görünüme kavuşmak için harika bir hacimlendirici kremle başlamanızı öneriyor. Ardından yuvarlak bir fırçayla saçlarınızı fönleyin ve yana doğru ayırın. 2,5 santimlik saç maşasıyla saçların orta kısmını yatay şekilde kıvırın. Her bukleyi bitirdiğinizde hazır hale gelmesine yardımcı olmak için tutturun. Saçlarınız biraz soğuduğunda bukleleri salın ve fırçayla tarayarak ayrılmalarını sağlayın. Argan serumu gibi düzleştirici bir kremden küçük bir damla uygulayın. Böylece saçlarınızın uçuşmasını engellersiniz. Son olarak orta kuvvette bir saç spreyi sıkın.
2. Charlize Theron’un Sofistike Yandan Topuzu

Ünlülerin saç stilleri charlize theronCharlize Theron’unki gibi uğraşısız ve elegan bir topuz Sevgililer Günü için mükemmel. Bu saç modeli için işe, kuru saçlarla başlayın. Hacim kazandırmak için saçlarınızın tamamını orta boy maşayla dalgalandırın ve soğuduktan sonra bukleleri parmaklarınızla açın. Ardından saçınızın tepesinin biraz kabarık görünmesini sağlamak için krepe yapın. Saçınızı arkaya ve tam kulağınızın altına gelecek şekilde yana doğru çekerek topuz yaratın. Firketelerle sabitledikten sonra birkaç teli çıkararak seksi ve dağınık bir hava kazandırın.


3. Diane Kruger’in Dağınık Yandan Örgüsü

Ünlülerin saç stilleri diane krugerBu dağınık yandan örgü, ışıltılı bir kıyafetle eşleştirildiğinde muhteşem ve romantik görünür. Papworth, kuru saçlarla başlandıktan sonra deniz tuzu spreyi uygulanarak hacim kazandırılmasını ve saçların hafifçe yandan örülmesini tavsiye ediyor. Bazı kıvırcık telleri öylece bırakmayı unutmayın. Çünkü bu stil ne kadar dağınık görünürse o kadar iyi.

4. Lauren Conrad’ın Lüks Lüleleri

Ünlülerin saç stilleri lauren conradLauren Conrad, olağanüstü saç modellerinin kraliçesi. Sevgilinizi kendinden geçirmek için onun imzası haline gelen uzun lüks lülelerini uygulayın. Julia, nemli saçların ortasından ucuna doğru düzleştirici krem uygulamanızı öneriyor. Köklerinize hacim veren sprey sıkın ve orta boyutta yuvarlak bir fırçayla fönleyin. Fönün ardından, geniş bir saç maşası (saçınızın kalınlığına bağlı olarak aşağı yukarı 4 santimlik) kullanın ve kafanızın çevresinde dikey parçalar halinde kıvırın. Lüleleri yüzünüzden uzağa yönlendirdiğinize emin olun. Lüleler kuruduktan sonra saç fırçasının üzerine hafif tutuşlu bir saç spreyi sıkın ve tarayın.

5. Taylor Swift’in Etkileyici Lüleleri

Ünlülerin saç stilleri taylor swiftBu Sevgililer Günü’nde 80’lerin hacimli saç modeline yeni bir görünüm kazandırın! Papworth, “Havluyla kurutulmuş saçlarla başladıktan sonra saçlarınızın orta ve uç bölümlerine hacimlendirici krem, köklerine de hacimlendirici sprey uygulayın” diyor. Havayla temas edince çok çabuk kuruyabileceği için öncelikle kaküllerinizi fönleyin. Hacim ve düzlük elde etmek için kaküllerinizde kürek şeklinde fırça kullanın. Ardından saçınızın devamına geçin. Optimum tutuş için geniş bir fırçayla fönleyin ve her bölüm kuruduktan sonra kıvrık uçları önlemek için tutturun. Soğuduktan sonra saçları salın ve parmaklarınızla ayırın.


By Elizabeth Mitchell for The Style Glossy


Elizabeth Mitchell, The Neon Blonde’un moda ve güzellik blogger’ıdır. Yazılarıyla sık sık The Style Glossy Turkey’de yer almaktadır.

 
Toplam Okunma Sayısı: 4020

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu