Ultra V Lift, İple Yüz Askılama

Ultra V Lift, İple Yüz Askılama

Ultra V Lift, İple Yüz Askılama


Ultra V Lift yöntemi, cilt gençleştirmede yeni bir teknolojidir. Diğer klasik iple askılama yöntemlerinden tamamen farklı bir mekanizmaya sahiptir. Bu ameliyatsız yüz germe yöntemi, çok ince iğneler içine yerleştirilmiş PDO (polydioxanone) isimli ameliyat ipliğine benzer bir maddenin cilt içine, sarkan ve gevşeyen noktalara konmasına dayanmaktadır.  Bu işlemle cilt altında oluşan reaksiyonla bir  tür yapıştırma etkisi oluşur. Bu etki mekanizması ile  sarkan cilt toplanır. Yan etkisi yoktur. Lokal anestezik kremle uygulama yapılır.  İşlem bölgesine göre 30-60 dakika arasında yapılır. İpliğin ömrü normalde  6-8 ayda  biterken, kollajen sentezi uyarısı uzun süre devam ettiği için  kalıcılığı 1,5- 2 yıl kadardır. Uygulama yapılan bölgede mikro kan dolaşımı artar, tamir mekanizmaları harekete geçer, kolajen üretimi uyarılır.  Yüz germe ameliyatı sonrası gibi iyileşme süreci yoktur. İşlem sonrası, banyo, deniz, güneşlenme gibi kısıtlanmalara gerek yoktur. Gerçek yapışma ve sağlıklı, gergin cilt, gevşekliklerde ve sarkmalardaki toparlanma hemen farkedilir, tamamen etkisi 4 hafta sonra ortaya çıkar, Yüzdeki, boyundaki sarkmalarda lifting etkisi yapar. Alın bölgesi, burun, yanaklar, elmacık kemikleri, çene hattı, boyun, nazolabial çizgiler, glabella, kaş, üst dudak uygulama bölgeleridir.


İdeal kaş nasıldır?


İdeal kaş tarifinde kaş ortası kalkıktır. Kaşın iç kısmı, burnun üst yan çizgisinde olmalıdır. Dış kısmı ise gözün dış köşesinin bittiği yerde olmalıdır. Gözün dış köşesi ile göz yuvarlağı arasındaki çizginin tam ortasının üstü kaşın en yüksek olduğu bölgedir.


Kaş kaldırma için hangi yöntem uygundur?


Kaş kaldırma için tercih edilecek yöntemi, kaşın durumu, deformasyonun boyutu, nedeni ve hastanın yaşı belirler. Ameliyat yöntemi ile, endoskopik olarak, iple askı ile, botoks  yöntemi, digital kaş konturü ile kaş kaldırma işlemi gerçekleştirilmektedir. Kaş estetiği, her yüz yapısına göre farklı tasarımlar gerektirir. Kişiye  özel kaş  tasarımı yapılmalıdır. Kaşlar yaşlanmaya bağlı ve genetik olarak aşağı doğru sarkabilir. Kaşların aşağı sarkması ile yüzde üzgün, yorgun  ifadeler oluşabilir. Kaş estetiği sonrası bu ifadeler düzelmektedir. Kaş Kaldırma için en kolay yöntem botox'dur. 6 ay etkisi vardır, bu süreçte kişinin kaş ile ilgili beklentisi de öğrenilmiş olur. Kaş kaldırma estetik ameliyatları, üst yüz ya da alın germe ameliyatı ile birlikte, göz kapağı estetik ameliyatı ile birlikte ya da tek başına uygulanabilir. Kaşlarda sarkma veya düşüklük söz konusu olan durumlarda alın germe ameliyatı daha uygun bir seçenektir. Tek başına kaş kaldırma ameliyatı lokal anestezi altında yapılabilir.  Ameliyat, saçlı deri kısmından yapıldığı için izler dışarıdan bakıldığında gizli kalır ve görünmez.


Kaş Ekimi


Kaş yüzümüzde her ifadede kullandığımız en önemli estetik yapıdır. Yanık sonrası, kazalar sonrası oluşan eksikliğin giderilmesinde kullanılan en yaygın uygulama kalıcı makyaj olmakla birlikte FUE yöntemi ile kıl kökü nakli çok daha etkin bir çözüm olarak giderek yaygınlaşmaktadır. Kaş kılların çıkış açısı çok değişken olan bir yapıdır. Her alandaki kaş farklı açıyla çıkmaktadır. Kaş ekiminde kalitesi en iyi olan ense kılları kullanılır. Ekim esnasında dikkat edilmesi gereken en önemli şey kaşların çıkşı açısıdır. Varsa oradaki kılların çıkış açısı taklit edilir yoksa kaşları alınmamış birinin çıkış açısına benzetilir. Ne kadar alana ekileceği önceden simetrik bir şekilde çizilir. Ve uygulama gerçekleştirilir. Diğer kaş şekillendirmede kullandığımız yöntem ise digital kaş kontur işlemidir. Mikropigmental boyalarla ve kıl dolum tekniği ile yapılır. Tamamen bitkisel boyalar kullanılır.

Op.Dr.Eser Aydoğdu

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı

www.eseraydogdu.com.tr

www.eseraydogdu.com

mail adresi: info@eseraydogdu.com.tr

Tel: 0 216 384 71 72
Toplam Okunma Sayısı: 2719

Diğer Köşe Yazarları

Moda Editörü Emel KIRICI
Moda Editörü Emel KIRICI

Emel Kırıcı 1982 yılında Sinop’ta doğmuş ve yedi yaşından itibaren İstanbul da yaşayarak bütün eğitim...

Yazar hakkında bilgi ve yazarın diğer yazıları için tıklayınız..
Uzman Diyetisyen İpek AĞACA ÖZGER
Uzman Diyetisyen İpek AĞACA ÖZGER

Diş hekimi anne ve Mimar babanın ilk kızı olarak Eskişehir’de 1984 yılında doğdum. Liseden mezun olduğum...

Yazar hakkında bilgi ve yazarın diğer yazıları için tıklayınız..
Estetisyen Neslihan TAHİNCİOĞLU
Estetisyen Neslihan TAHİNCİOĞLU

Neslihan Tahincioğlu güzellik ve makyaj konusunda uzmanlaşmış bir estetisyendir. Akademik olarak güzellik ve...

Yazar hakkında bilgi ve yazarın diğer yazıları için tıklayınız..

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu