Toz Fondöten Nasıl Yapılır Ve Uygulanır?

Toz Fondöten Nasıl Yapılır Ve Uygulanır?

Toz fondötenler günümüz kozmetik dünyasında gitgide daha popüler hale gelmektedir. Fakat bu tür kozmetik ürünler kadınlar için oldukça bütçe harcanmasına neden olabilmektedir. Ayrıca bu tür ürünlerde doğal ürünler kullanmak isteyenlerin sayısı da hiç de az değildir. Bu nedenle aşağıda evde kendi toz fondöteninizi nasıl yapacağınızın tarifi verilmiştir. Bu tarifle kendi toz fondöteninizi hazırlayabilirsiniz.

 

Toz fondöten için ihtiyacınız olanlar

 

3 yemek kaşığı kadar pirinç tozu

Yarım fincan kadar süsen kökü tozu

1,5 fincan kadar kurutulmuş lavanta çiçekleri

 

Toz fondöten tarifi

 

1. Toz fondöten için ihtiyacınız olan bütün malzemeleri bir araya getirin ve bürün malzemeleri ağzı sıkıca kapatılabilecek bir kavanozun içine dökün. Kullanmadan önce kavanozun ve kapağını iyice sterilize edin. Kavanozun ağzını iyice kapattıktan sonra iyice sallayın. Karanlık bir yerde kavanozu saklayın. Sakladığınızın yerin soğuk olmasına ve nemden ve güneş ışınlarından korunduğuna emin olun.

 

2. Bu kavanozu her gün iyice sallayın ve bunu 2 hafta süreyle yapın. Kapağının yine sıkıca kapatılmış olduğundan emin olun.

 

3. Kavanozdakileri bir eleğin içine dökün ve güzel bir kasenin içine eleyin. Lavanta çiçeklerini ezmeyin. Kurutulmuş lavanta çiçekleri toz fondöteninize güzel bir koku verecek ve cildinizde iyileştirici özellikleri olacaktır. Toz fondöteniniz hazırdır.

 

Toz fondötenin uygulanması

 

1. Hazırladığınız toz fondöteni uygulayın. Uygulamak için yumuşak bir kozmetik fırçası kullanın. Böylelikle uygulama sonrası daha düz ve pürüzsüz bir görünüm sağlamış olursunuz. Uygularken yüz ve boyun bölgenizle bütünleştirdiğinizden emin olun. Dekolte veya yaz kıyafetleri giyerken bundan biraz kullanmayı deneyebilirsiniz.

 

2. Toz fondöteninizi 3 ayda 1 defa yeniden yapın. Çünkü zaman içinde toz fondöteninizin içeriğinde bozulma olabilir.

 

Toz fondötende dikkat etmeniz gerekenler

 

1. Yüzünüze çok fazla ve sık sık toz fondöten veya diğer makyaj ürünlerinden uygulamanız cildinizin için sorunlar yaratabilir. Çünkü bunların fazla ve sık kullanılması cildinizdeki gözenekleri tıkayabilir. Cilt hücrelerinizin rahat nefes almasını engelleyebilir.

 

2. Kuru bir ildiniz varsa toz fondöteninizi uygulamadan önce nemlendiricinizi uygulayın. Nemlendirici ve toz fondöteninizi eşit miktarlarda kullanmaya dikkat edin.

 

3. Fontöten fırçalarınızı satın almadan önce test edin. Yüz fırçanızın cildinizde tahriş edici olup olmadığını anlamaya çalışın. Toz fondöteniniz için Premium fırçalar seçin.

4. Kozmetik ürünlerinizi sıcaktan ve nemden uzak turun.

 

5. Toz fondöteninizi uygularken göz çevrenizde dikkatli olun ve göz çevrenize sürmeyin.

 

6. Bitkisel çözümler cildiniz ve vücudunuz için iyi olabilir. Fakat nadiren de olsa alerjik reaksiyonlar görülebilir. Bütün bitkisel ürünleri dikkatle kulanın.
Toplam Okunma Sayısı: 4439

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu