Tırnakları Güçlendirmek İçin

Tırnakları Güçlendirmek İçin

Her ne kadar güçlü tırnaklara sahip olmak isteseniz de gün içinde birçok etken tırnaklarınıza zarar vererek onları zayıflatabilir. Tırnaklardaki güçsüzlüğün en belirgin belirtisi çabuk kırılmaları ve dış etkenlerden çabuk etkilenmeleridir. Tırnakları sıklıkla sıcak suya maruz bırakmak, sert temizlik ürünleri, deterjanlar, aseton tırnak cilası çıkarıcı gibi etkenler temel nedenlerdendir. Kimi zaman bir tıbbi sorun veya beslenme yetersizliği de buna neden olabilir. Fakat tırnaklarınızı güçlendirmek için birçok çözüm yolu da vardır.

 

Aşağıdaki çözüm yollarını uygulayarak tırnaklarınızı güçlendirebilirsiniz.

 

1. Tırnak cilası çıkarıcıları: Aseton içermeyen tırnak ilası çıkarıcıları kullanmalısınız. Bu sizin tırnaklarınızı korumaya yardımcı olur. Aseton içeren ürünler tırnaklarınızı hassaslaştırarak zarar görmelerine neden olur.

 

2. El ve tırnak kremi kullanın. Özellikle eller ve tırnaklar için yapılmış kremleri kullanmanız daha uygun olacaktır. Bu sizin tırnaklarınızı korumaya ve güçlendirmeye yardımcı olur. Bunun günlük olarak sabah ve gece kullanın.

 

3. Bir tırnak güçlendirici kullanın. Tırnaklarınıza yardım etmek için iyi bir tırnak güçlendirici ürün bulabilirsiniz. Bunu haftada 1 defa uygulayın. Zaman içinde tırnaklarınızın daha güçlü ve sağlıklı göründüğünü fark edeceksiniz.

 

4. Tırnaklarınızı güçlendirmek için doğru bir diyet uygulayın. Doğru besinleri tüketmeniz önemlidir. B7 vitamini olarak da bilinen biotin tırnaklarınızı güçlendirmeye yardımcı olur. Be nedenle biotin içeren besinleri ihmal etmeyin. Yumurta sarısı, süt, fasulyegiller, kuruyemişler, domates, beyaz et, balık, ıspanak, brokoli, karnabahar ve karaciğer biotin açısından zengin besinlerdir. Bu besinlerden mutlaka tüketin. Biotin sadece tırnaklarınıza değil aynı zamanda cilt ve saç sağlığınıza da iyi gelir. Vücudun glikoz üretmesine de yardımcı olur.

 

5. Bu önlemler bir işe yaramazsa hekiminizi görünün. Tırnaklarınızdaki güçsüzlüğün nedeni tıbbi bir sorun veya beslenme yetersizliği olabilir.
Toplam Okunma Sayısı: 2676

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu