Tırnaklar Nasıl Beyazlatılır?

Tırnaklar Nasıl Beyazlatılır?

Tırnaklarda renk değişmesi veya renginin kaçması bakteriyel bir enfeksiyondan olabileceği gibi diyabet, karaciğer, akciğer, kalp ve böbrek hastalıklarından da kaynaklanabilir. Tırnaklarda renk değişmesi kişisel görünüme de zarar verir. Ayrıca bazı kozmetik uygulamalar da buna neden olabilir. Tırnaklardaki renk değişmelerini düzeltmek ve tırnakları beyazlatmak için bazı çözüm yolları da bulunmaktadır. Tırnaklarınızı beyazlatmak için aşağıdaki tavsiyeler size yardımcı olacaktır.

 

Tırnak beyazlatma tavsiyeleri

 

1. Tırnaklarınızdaki renk değişmelerinin veya bozulmalarının nedenini öğrenmek için hekime danışın. Diyabet, atopik dermatit, sedef hastalığı, kalp, akciğer, böbrek hastalıkları da tırnaklarda renk bozulmalarına yol açabilir. Ya da bakterilerin, mantarların veya çeşitli enfeksiyonel durumların yol açtığı bir sorun olabilir. Eğer bakteriyel veya enfeksiyonel bir durum varsa hekim bunun için antibiyotik veya uygun bir tedavi önerecektir.  Bu nedenle tırnak beyazlatma işleminden önce ilk olarak hekime görünmeniz daha isabetli olur.

 

2. Bir pamuğa tırnak cilası çıkarıcı dökün ve tırnaklarınızın üzerine bunu değdirerek yedirin.

 

3. 1 yemek kaşığı kadar hidrojen peroksit ile 2,5 yemek kaşığı kabartma tozunu küçük bir kasede iyice karıştırın. Tırnak beyazlatma için % 3 konsantrasyonlu hidrojen peroksit kullanın. Bu limiti aşmanız tahrişe neden olabilir.

 

4. Pamuk kullanarak bu karışımı bir elinizin tırnaklarına sürün.

 

5. Bu şekilde 3 dk kadar bekleyin ve sonra sıcak suyla elinizi yıkayarak iyice durulayın. Bir havluyla elinizi kurulayın. Aynı işlemi diğer eliniz için de uygulayın.

 

6. Ellerinizde uyguladığınız bu tırnak beyazlatma işlemini ayak tırnaklarınızı beyazlatmak için de uygulayabilirsiniz. Uygulamayı yaptıktan sonra en son cilt kremi kullanarak ellerinizi ve ayaklarınızı nemlendirin.

 

7. Tırnak beyazlatma işlemini her 6 – 7 haftada 1 defa tekrar yapın.
Toplam Okunma Sayısı: 8110

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu