Tırnaklar İçin Güzellik İpuçları

Tırnaklar İçin Güzellik İpuçları

Tırnaklarınızın daha güzel görünmesini istiyorsanız bu konuda bazı güzellik ipuçlarına dikkat etmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tırnak güzellik ipuçlarını uygulayarak daha güzel tırnaklara sahip olabilirsiniz.

 

1. Tırnak sertleştiricilerden mümkün olduğunca kaçının. Tırnak sertleştiriciler tırnaklarınıza faydadan çok zarar getirir. Çünkü bu ürünler klinik olarak test edilip değerlendirilmemiştir ve şu an için bilimsel bir tabanı yoktur. Tırnak sertleştiricilerin kullanılması gerekli değildir. Çok zayıf ve çok kırılgan tırnak vakalarının dışında bu ürünleri kullanmak gerekmez.

 

2. Kütiküllerinizi güzellik salonlarında uygulananın aksine almayın ve bırakın. Kütiküller tırnaklarınız için bakterilere ve mantarlara karşı bir bariyer görevi görürler. Kütiküllerinizi kesmeniz bu koruma kalkanını kaldırır. Kütiküllerin uygun bir şekilde kaldırılmaması ise ayrıca o bölgede tahriş ve iltihaplanmaya neden olabilir.

 

3. Güzellik salonlarında en sık yapılan işlemlerden birisi manikürdür. Fakat manikür işleminin çok fazla ve çok sık yapılması tırnaklarda kuruma ve kırılmalara neden olabilir. Bunun muhtemelen nedenlerinden birisi tırnakların manikür işlemi sırasında manikür ürünlerinden kaynaklanan kimyasallara ve maddelere maruz kalmasıdır. Manikürün sık bir şekilde yapılması ayrıca tırnak yatağında enfeksiyona da neden olabilir. Hijyenik olmayan manikür gereçleri de enfeksiyon nedeni olabilir.

 

4. Uygun seçilmeyen bir şampuan saçlarda dökülmelere neden olabilir. Bununla birlikte belirli bazı şampuan markalarının kullanımından dolayı tırnaklar da olumsuz etkilenebilir. Örneğin bazı şampuanlar tırnaklarda kurumalara ve bunun sonucu olarak da kırılmalara neden olabilirler. Bir şampuan tercihi yapılıp kullanılmaya başlandıktan sonra tırnaklardaki etkilerini de iyi gözlemlemekte fayda vardır.
Toplam Okunma Sayısı: 2562

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu