Tırnak Mantarı İçin Doğal Çözümler

Tırnak Mantarı İçin Doğal Çözümler

Tırnak mantarı enfeksiyonu el ve ayak tırnaklarında görülen yaygın enfeksiyonlardan birisidir. Tırnak mantarında tırnaklarda renk ve şekil değişmeleri olur. Genelde koyu sarı bir renk oluşur. Tırnak mantarından sorumlu olan mikroorganizmalar dermatofitler ve candidadır.

 

Tırnak mantarı için tıbbi çözümler uygulanabileceği gibi doğal çözüm yolları da vardır. Aşağıda tırnak mantarı için doğal çözüm yolları belirtilmiştir. Fakat bu doğal çözümlerden önce hekiminize danışın.

 

1. El veya ayaklarınıza yetecek kadar eşit miktarda elma sirkesi ve ılık suyu karıştırın. Günde iki defa etkilenen tırnaklarınızı bu karışımın içine sokun.

 

2. Mantar oluşmuş tırnağınızı alfa hidroksi asit kremiyle ovun. Alfa hidroksi asitteki aktif bileşenler tırnakta oluşan mantarı yok etmeye yardımcı olur.

 

3. Günde 2 defa etkilenen tırnaklarınıza çay ağacı yağı kullanın. Çay ağacı yapındaki aktif bileşen mantarın çoğalmasını engelleyerek, yok olmasına da yardımcı olur.

 

4. Mantar oluşan tırnaklarınızı gargaranın içine sokun. Bu antiseptik gargara mentol, okaliptol, metil salisilat ve timol içerir. Bu uygulamayı günde 3 defa 20 dk süreyle yapın.

 

5. Tırnak mantarı için okaliptus yağı kullanın. Okaliptus yağını günde 2 defa mantar oluşmuş tırnaklarınıza sürün. Okaliptus yağı mantardan kurtulmanıza yardımcı olur.
Toplam Okunma Sayısı: 4437

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu