Tırnak Kurutma Makineleri Zararlı Mı?

Tırnak Kurutma Makineleri Zararlı Mı?

Tırnak kurutma makineleri profesyonel güzellik salonlarında iki çeşit halinde kullanılmaktadır. Hava üflemeli ve UV ışık tırnak kurutma makinesi…. Tırnaklara UV ışık ile tırnak kurutma makinesine maruz bırakma konusunda dikkatli olmak gerekir. Çünkü bu makinelerden çıkan ultraviyole ışınlar cilde derin nüfuz eder ve bu durum da cilt kanserinde rol oynayabilir.

 

Ultraviyole ışınları yayan tırnak kurutma makineleri cilt kanseri açısından tehlikeli olduğu gibi cildi başka açılardan da olumsuz etkiler. Ciltte lekeler, kırışıklıklar, elastikiyet kaybı gibi sorunlar oluşabilir. Her ne kadar bu sorunlar yüzünüzde olmasa da çirkin bir görüntü sergiler

 

Güzellikle salonuna gittiğiniz zaman ve tırnak kurutma makinesiyle işlem yapıldığında bu işlemi yapacak kişiye ne tür bir tırnak kurutma makinesi kullandığını sormayı ihmal etmeyin. Ayrıca özellikle uv ışık yayan tırnak kurutma makinelerinin riskleri konusunda güzellik salonunda çalışan kişilerin bilgi sahibi olup olmadıklarından emin olun. Bilinçsiz çalışanlar cildinize zarar verebilir.

 

Riskinizi azaltmak için 2 şey yapabilirsiniz. İlk olarak tırnak kurutma makinelerinin kullanmaktan vazgeçebilirsiniz. Ya da estetiysen el ve ayaklarınızı yıkadıktan sonra tırnağınıza uygulama yapmadan önce tırnaklarınıza bol güneşten koruyucu krem sürebilirsiniz.
Toplam Okunma Sayısı: 3902

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu