Tamamen Doğal 3 Cilt Temizleyicisi Tonik

Tamamen Doğal 3 Cilt Temizleyicisi Tonik

Evinizde tamamen doğal olarak kendi cilt temizleyici toniğinizi hazırlayabilirsiniz. Bu cilt temizleyici tonik sizin için daha uygun fiyatlı ve sağlıklı olur. Cildinizi oldukça temiz ve yenilenmiş hissedersiniz.

 

Hamamelis cilt temizleme toniği

 

Hamamelis cilt büzücü özelliklere sahip bir bitkidir. Hamamelisi sıvı olarak temin edebilirsiniz. Hamamelisin temizleme özelliğinin yanında cildi yatıştırıcı ve iyileştirici özelliği de bulunmaktadır.

 

Evinizde kendi cilt temizleme toniğinizi yapmak için 1 fincan kadar hamamelis, 2 yemek kalığı kadar alkolü birlikte iyice karıştırın. Sonra biraz pamuk yardımıyla cildinize uygulayın. Eğer alkole karı hassasiyetiniz varsa veya alkol kullanmak istemezseniz alkol yerine çeyrek fincan kadar beyaz sirke kullanabilirsiniz.

 

Bal ve Hindistan cevizi yara temizleyicisi

 

Cildinizi temizlemek için hazırlayabileceğiniz bir diğer doğal tonik bal ve Hindistan cevizi ile hazırlayacağınız yara temizleyicisi. Bu tedavi yöntemi akne, çeşitli cilt kazaları ve deri döküntülerinin yol açtığı yaraları ve izleri iyileştirmeye yardımcı oluyor.

 

Bunun için 1 çay kaşığı kadar Hindistan cevizi ile 1 çay kaşığı kadar balı birlikte iyice karıştırın. Sonra yüzünüze uygulayın. Bu şekilde 20 dk. kadar bekleyin. Süre bitiminde soğuk suyla iyice yıkayarak durulayın. Bunu haftada 2 defa uygulayabilirsiniz.

 

Ciltteki siyah noktalar için turunçgiller

 

Cildinizdeki siyah noktaları temizlemek için limon kullanarak bir cilt temizleyicisi tonik hazırlayabilirsiniz. Bilindiği gibi turunçgil meyveleri ciltte peeling etkisine sahiptir. Yani ciltteki ölü hücrelerin atılıp yenileriyle değiştirilmesinde faydalıdır.

 

Bunun için limonu ikiye kesin. Bir yarısıyla gece yatmaya gitmeden önce yüzünüze direkt uygulayın. Ya da isterseniz limonu bir limon sıkacağıyla sıkın ve çekirdeklerini atın. Sıktığınız limon suyuna 2 yemek kaşığı kadar gül suyu ekleyin. İkisini birlikte iyice karıştırdıktan sonra cilt temizleme toniğiniz hazırdır. Gül suyu güzel bir koku verir.
Toplam Okunma Sayısı: 1835

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu