Siyah Saçlar İçin Saç Derisi Bakımı

Siyah Saçlar İçin Saç Derisi Bakımı

Siyah saçlar kurumaya ve kırılmalara daha yatkındır. Saç derisindeki sağlıklı dengeli nem dengesi siyah saçlardaki bu tür sorunları önlemeye yardımcı olacaktır.

 

Siyah saçlarınız için saç derisi bakımı ipuçları:

 

1. Saçlarınıza yağ uygulayın. Shea yağı, zeytin yağı, jojoba yağı ve ayçiçeği yağını direkt saç derinize uygulayın ve böylece 1 saat kadar durun. 1 saat sonra saçınızı şampuanlayın ve bol suyla iyice yıkayarak durulayın. Doğal yağlar cildinizi ve saç foliküllerinizi daha iyi nemlendirir.

 

2. Saç derinizi hasarlara karşı koruyun. Örneğin perma gibi işlemler saç derinizdeki yağı emebilir. Saç derinizdeki yağ azalması tahrişe ve pullanmalara neden olabilir. Eğer saç derinizde aşırı kuruma varsa yukarıda belirtilen yağlardan daha fazla uygulayabilirsiniz. Fakat hekime de görünmeniz gerekebilir. Saç derinizdeki aşırı kurumalar akne, folikülit veya impetigo gibi bir cilt sorunundan kaynaklanabilir.

 

3. Saç derinize masaj yapmanız sirkülasyonu ve yağ üretimini artırır. Ayrıca iyi bir diyet uygulamanız da sağlıklı bir cilt için gereklidir. Yeşil yapraklı sebzelerden bol tüketin ve cildinizin sıvı dengesini ayarlamak için bol su için.
Toplam Okunma Sayısı: 4857

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu