Sivilceler İçin Yüz Maskesi

Sivilceler İçin Yüz Maskesi

Sivilceleriniz için eğer doğal bir çözüm arıyorsanız bunu kendi hazırlayacağınız bir yüz maskesiyle yapabilirsiniz. Kendi hazırlayacağınız sivilce yüz maskesi daha doğal olacağı için cildinizde tahriş yaratma riski daha azdır. Hatta değişik yüz maskeleri hazırlayabilirsiniz. Aşağıda sivilceleriniz için yüz maskesi tarifleri verilmiştir.

 

1. Eşit miktarda gül suyu ve limon suyunu karıştırın. Biraz pamuk parçasını bu karışımın içine daldırın ve biraz suyunu sıktıktan sonra yüzünüzde sivilceli bölgelerinize koyun ve bu şekilde 15 dk kadar bekleyin. Süre bitiminde ılık suyla yüzünüzü iyice durulayın.

 

2. Bir kasenin içine biraz sirke ve tuz dökün. Tuz çözünene kadar iyice karıştırın. Temiz bir bezle bu karışımı cildinizdeki sivilceli bölgelere uygulayın. 15 dk kadar bekleyin. Sonra suyla iyice yıkayarak durulayın.

 

3. Bir blenderın içinde bir doğranmış domates, 1 yemek kaşığı kadar limon suyu ve 1 yemek kalığı kadar yulaf ezmesini bir arada iyice karıştırın. İyice karıştırdıktan sonra bu karışımı kalın bir tabaka halinde yüzünüze uygulayın ve bu şekilde 10 dk. kadar bekleyin. Süre bitiminde yüzünüzü ılık suyla iyice yıkayarak durulayın.

 

4. Bir avuç çilek ve 1 çay kaşığı kadar kremayı birlikte püre haline getirin. Yüzünüze uygulayın ve 15 dk. kadar bekleyin. Süre bitiminde temiz bir bez ve ılık suyla yüzünüzü iyice yıkayarak durulayın.

 

5. Küçük bir kasede bir elmayı soyun, rendeleyin ve çekirdeklerini ayıklayın. Buna 1 çay kaşığı kadar bal ve yulaf ezmesi ve yarım çay kaşığı kadar tarçın ve krema ekleyin. Hazırladığınız hamuru yüzünüze uygulayın ve 10 dk. kadar bekleyin. Bu uygulamayı yüzünüze nazikçe ve dairesel hareketlerle yapın. Süre bitiminde suyla iyice yıkayarak durulayın.
Toplam Okunma Sayısı: 10518

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu