Sivilce İzlerini İyileştiren Diyet

Sivilce İzlerini İyileştiren Diyet

Sivilce izlerinden kurtulmak istiyorsanız cilt bakım yöntemlerini uygularken beslenme faktörünü de dikkate almanızda fayda vardır. Uygulayacağınız diyetle sivilce izlerinden kurtulmanız mümkündür. Sivilce izlerinizi iyileştirmek veya kurtulmak için aşağıdaki diyet önerilerini uygulamaya çalışın.

 

Çinko: Çinko minerali cilt için harika bir antioksidandır. Cildin iyileşme yeteneğini geliştirir ve cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olur. Yeni cilt hücreleri oluştukça, cilt kendini yeniledikçe cildinizdeki sivilce izleri de ortadan kaybolacaktır. Çinko minerali için fıstık ezmesi, yağsız kırmızı et, buğday tohumu, karaciğer, yumurta sarısı, kabak çekirdeği, ayçiçeği çekirdeği, ringa balığı, soya fasulyesi ve istiridye yiyin.

 

Sağlıklı yağlar: Sivilce izlerinden kurtulmak için diyetinizde sağlıklı yapara mutlaka yer verin. Özellikle fast food besinlerde bulunan sağlıksız besinleri olabildiğince sınırlayın. Zaman içinde cildinizdeki sivilce izlerinin görünümü azalacaktır. Sağlıklı yağlar cilt için faydalıdır ve cildin görünümünü iyileştirirler. Sağlıklı yağlar olarak zeytinyağı, organik keten tohumu yağı ve balık yağını kullanabilirsiniz.

 

Lif: Cildinizdeki sivilce izlerine karşı lifli besinlere de ihtiyacınız vardır. Lif oranı zengin olan besinler cildi temizler ve sindirim sistemini de düzenler. Doğal lif kaynağı besinler olarak baklagiller, tam tahıllı ekmekler, meyve, sebze ve kepekli besinler tüketin.

 

Su: Cildinizdeki sivilce izlerine su iyi gelir. Bol su için. Su cildi içten besleyerek destekler. Cildin kendini onarmasına yardımcı olur ve görünümünü geliştirir. Günde en az 8 bardak su için. Su alımınıza artırmaya özellikle sulu sebze ve meyveler de yardımcı olacaktır.

 

Sivilce izleriniz için yukarıdaki besinleri tüketirken bazı besinlerden de kaçınmanız gerekiyor. Bu nedenle aşağıdaki besinlerden mümkün olduğunca kaçının:

 

Şekerli besinler

Rafine edilmiş karbonhidratlar

Süt ve süt ürünleri

Çikolata

Mantar

Kahve

Kızartılmış besinler

Gazlı içecekler

Yapay tatlandırıcılar
Toplam Okunma Sayısı: 3228

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu