Shea Yağının Faydaları

Shea Yağının Faydaları

Shea yağı cilt bakım ve saç bakım ürünlerinde yaygın olarak kullanılan maddelerden birisi. Shea yağı özellikle yüz ve diğer cilt bölgelerindeki kırışıklılar ve çizgileri önleme ve azaltmada yardımcı olmaktadır.

 

Shea yağı Shea ağacının vatanı olan Orta Afrika bölgesinde güneşten korunmak için kullanılırdı. Güneşe karşı doğal bir koruma sağlamaktadır. Shea yağı ayrıca yine Orta Afrika’da mide ağrıları ve baş ağrıları için de buhar banyosunda kullanılmaktadır. Yeni doğan bebeklerde ise bebeğin cildini korumaya yardımcı olmaktadır.

 

Shea yağının yaşlanma karşıtı özellikleri bulunmaktadır. Yeşil çaya benzer özellikleri vardır. Shea yağı yağ asitleri, fitosteroller, E vitamini, D vitamini ve A vitamini içermektedir. Bu maddeler genelde cilt tahrişlerinin iyileşmesinde faydalıdır. Bu içeriklerin kombinasyonu serbest radikallerin yok edilmesinde yardımcı olur. She yağının bu özellikleri ciltteki çizgilerin ve kırışıklıkların ve yaşlılık lekelerinin azaltılmasında ve önlenmesinde fayda sağlamaktadır. Shea yağı ciltte kolajen üretimini canlandırır.

 

Sher yağının ciltte iyileştirici gücü oldukça etkilidir ve birçok cilt sorununda faydalıdır. Aknelere ve diğer cilt lekelerine karşı etkili olup bunların görünümünü hafifletir. Güneş yanıklarının iyileştirir. Çatlamış ve soyulmuş cilde faydalıdır. Böcek ısırmaları ve diğer başka nedenlerden kaynaklanan cilt alerjilerini ve dermatit ve sedef gibi cilt sorunlarını yatıştırır. Shea yağının kas ağrılarında ve romatizmada hafifletici bir etki gösterdiği düşünülmektedir.
Toplam Okunma Sayısı: 2701

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu