Seyrek Kaşlar Nasıl Çoğaltılır?

Seyrek Kaşlar Nasıl Çoğaltılır?

Kaşlar yüzümüzün tamamlayıcı bir unsurudur. Yüzümüze doğal görünümünü vermede önemli bir rol oynar. Gözlerin daha fazla ön plan çıkmasına yardımcı olur ve gözleri korur. Öte yandan kaşların seyrek veya çok gür olması da yüzün doğal görümünü bozar. Eğer kaşlarınız seyrekse ve onları çoğaltmak istiyorsanız aşağıdaki çözüm yöntemlerini uygulayabilirsiniz.

 

Diyet

 

Seyrek kaşlarınızı çoğaltmak için diyet yöntemi buna bir çözüm olabilir. Çünkü diyetle vücudunuzdaki kılların sağlığına, gelimine ve görümüne katkı yapabilirsiniz. Buna kaşlarınız da dahildir. Seyrek kaşlarınızı çoğaltmak için diyetinizde özelikle bazı önemli noktalara dikkat etmeniz gerekir. Örneğin yeşil yapraklı sebzeleri meyveler, yağsız proteinler ve düşük yağlı süt ürünleri gibi besin değeri yüksek gıdalara diyetinizde mutlaka bol yer vermelisiniz. Eğer şu an sağlıklı bir diyet uyguladığınızı düşünüyorsanız ve kaşlarınız seyrekse diyetinizdeki protein miktarını artırmaya çalışın. Örneğin daha fazla ıspanak tüketmek v.b.

 

Zeytinyağı

 

Zeytinyağı cilt ve saçlarınız için oldukça besleyici bir besindir. Zeytinyağını kaşlarınıza masaj yaparak uygulamanız kaşlarınız için oldukça besleyici olur ve gelişimine katkı sağlar. Seyrek kaşlarınızın çoğalmasına yardımcı olur. Birkaç damla zeytinyağıyla kaşlarınıza 1 dk. kadar masaj uygulayın.  Bunu günde en az 1 defa yapın. Gece yatmaya gitmeden önce bunu yapmanız daha uygundur. Böylelikle kaşlarınızda siz uyurken daha iyi işlev görür.

 

Hintyağı

 

Hintyağı kaşlarınız için bir başka besleyici üründür. Kaşlarınızı gelişimini canlandırır. Seyrek kaşlarınızı çoğaltmak için ve kaşlarınızı gelişimi için uygulayabileceğiniz en etkili yöntemlerden birisidir. Birkaç damla hintyağı ile kaşlarınıza 1 dk. kadar masaj yapın. Bunu geceden uygulayın. Günde en az 1 defa bu uygulamayı yapın. 1 hafta içinde olumlu değişiklikleri görmeye başlayabilirsiniz.

 

Kaş kremi

 

Kaşlarınız seyrekse kaşlarınızı çoğaltmak için bir otc kaş kremi kullanabilirsiniz. Kaş kremleri kaşların gelişimini canlandırmada faydalıdırlar.
Toplam Okunma Sayısı: 22196

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu