Selülitlere Karşı Besinler

Selülitlere Karşı Besinler

Eğer selülit sorununuz varsa diyetinizde özellikle bazı besinlere yer vererek selülitlerinizin görümünü azaltabilirsiniz.

 

1. Selülit sorununuza karşı beslenmenizde yapacağınız en temel şeylerden birisi cildinizin sıvı ihtiyacını iyi karşılamalısınız. Sıvı ihtiyacı iyi karşılanan bir cilt nemli kalır. Bu da zaman içinde selülitlerin görümünü azaltmaya yardımcı olur. Sıvı ihtiyacı için de en önemli içecek sudur. Günde 8 – 12 bardak su içmeye çalışın. Ayrıca bol su içeren besinleri de tüketmelisiniz. Örneğin elma, salatalık, üzüm gibi sulu besinleri tüketmeye çalışın.

 

2. Selülitlerinizin görünümünü azaltmada veya onlardan kurtulmada beslenmenizde renkli besinleri asla ihmal etmeyin. Beslenmenizde renkli ve parlak besinler cildinizin daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olurlar. Renkli sebze ve meyvelerden bol tüketin. Bu tür besinler önemli düzeyde C vitamini içerirler. C vitamini içeren besinler ciltte kolajen kaybını önlemek için gereklidir.

 

Kolajen cildin daha pürüzsüz görünmesinde etkilidir ve cildin elastikiyetine yardımcı olur. Esnek bir ciltte selülitler daha az görünür. Yeterli kolajen üretimi için günlük C vitamini ihtiyacı 75 mg’dır.

 

Kırmızı biber, ıspanak, domates, yaban mersini, turunçgil meyveleri ve ananas günlük C vitamini ihtiyacı için harika besinlerdir.

 

3. Selülitleriniz için beslenmenizde tam tahıllı besinleri de tüketmelisiniz.  Tam tahıllar vücuttaki kan şekeri düzeyi için daha faydalıdır. Ayrıca vücutta çok fazla yağ depolanmasını önlerler. Bu da selülit oluşumlarını azaltır.
Toplam Okunma Sayısı: 2255

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu