Saçlarınızın Daha Hızlı Büyümesi İçin

Saçlarınızın Daha Hızlı Büyümesi İçin

Havalar, kötü diyet, kullanılan kimi kozmetik ürünler, hava kirliliği tüm bunlar saçlarınız üzerinde kırılganlık yaratabilir ve saçlarınızı zayıflatabilir. Sağlıklı gelişmesini ve büyümesini önleyebilir. Fakat saçlarınızın hem daha sağlıklı hem de hızlı büyümesi için bazı şeyleri de uygulama imkanınız bulunmaktadır. Aşağıdaki ipuçlarını dikkate alarak saçlarınızın daha hızlı büyümesini sağlayabilirsiniz.

 

1. Saç tipinize uygun bir şampuan kullanın.

 

2. Saç bakımınızda besleyici bir saç maskesi de uygulayabilirsiniz. Uzun saçlar özel bir bakıma ihtiyaç duyarlar.

 

3. Besin desteklerinden alın. Saçlarınızın üzerinde çeşitli faktörler olumsuz etki yaratırlar. Çevresel faktörler bunlardan birisidir. Bu faktörler saçlarınızı kurutabiliri, kırılgan yapabilir ve büyümelerini engelleyebilir. Bunun için saçlarınıza besleyici bir destek sağlamak için uygun besin desteklerinden alabilirsiniz. Kalsiyum, demir ve magnezyum destekleri bu konuda iyidir. Ayrıca bu mineralleri içeren besinleri de bol tüketmeniz gerekir. Bunlar saçlarınızı içten besleyerek daha hızlı büyümelerine yardımcı olacaktır.

 

4. Düzenli olarak saç derinize masaj yapın. Masaj saç derinizdeki dolaşımı canlandırarak hücrelerinizin daha yenilenmesine ve canlanmasına yardımcı olur. Sağlıklı saç derisi saçların hızlı büyümesinde gereklidir. Ayrıca saç derinize zarar vermemek için saçlarınızı kuruturken aşırıya kaçmayın ve saç kurutma makinenizi kısa süreyle, biraz daha uzaktan ve en düşük ayarında kullanın.

 

5. Eski fırçalarınızı artık atın ve yenisiyle değiştirin. Doğal liflerden yapılmış bir fırça seçin.

 

6. saçlar ayda ortalama 1 cm kadar büyür. Fakat bazı kültürlerde bir inanış de vardır. Eğer saçlarınızı tam bir dolunay olduğu zaman kestirirseniz saçlarınız 2 kat daha hızlı büyür. Bir deneyin.

 

7. Bira mayasını deneyin. Bira mayası doğaldır ve zararsızdır. Bira mayası hem saçların hem de tırnakların büyümesinde faydalıdır.

 

8. Saçlarınızı birkaç haftada 5 cm. uzatan şampuanlara kanmayın. Şampuan seçimi konusunda tek bilmeniz gereken şampuanın içerdiği içeriklerdir. Yani seçtiğiniz şampuanın içeriğindeki maddelerin saçlarınızın hızlı büyümesine katkı yapması gerekir.

 

9. Saçlarınızın hızlı büyümesi için esansiyel yağları da deneyebilirsiniz. Örneğin şu tarifi deneyin. Kullandığınız şampuana 5 – 7 damla kadar biberiye esansiyel yağı ekleyin. Bu saçlarınızı güçlendirecek ve canlandıracaktır. Biberiye dışında argan yağı, hindistan cevizi yağı, tatlı badem yağı, zeytinyağı, üzüm çekirdeği yağı, buğday tohumu yağı veya hint yağını deneyebilirsiniz. Bunlar saçlarınızı besleyecektir.
Toplam Okunma Sayısı: 2333

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu