Saçlarınıza Yumuşaklık Ve Parlaklık Vermek İçin Tarifler

Saçlarınıza Yumuşaklık Ve Parlaklık Vermek İçin Tarifler

Saçlarınızın yeterince yumuşak ve parlak olmadığından şikayet ediyorsanız ve bunlara çözüm bulmak için doğal tarifler arıyorsanız aşağıda doğal çözümler size yardımcı olacaktır. Buları evde kendiniz hazırlayarak uygulayabilirsiniz.

 

Avokado ve Hindistan cevizi sütü saç kremi

 

İhtiyacınız olanlar: 1 avokado, 2 fincan kadar organik Hindistan cevizi sütü, çatal.

 

Yapılışı: Avokadoyu soyun ve çatal yardımcıyla hamur kıvamına gelene kadar ezin. Bunu yaparken Hindistan cevizi sütünü de ekleyin. Hamur kıvamına gelince bunu saçlarınıza uygulayın ve 15 – 20 dk. kadar bekleyin. Süre bitiminde saçlarınızın ılık suyla yıkayarak iyice durulayın.

 

Bal ve zeytinyağı saç maskesi

 

İhtiyacınız olanlar: 2 yemek kaşığı kadar bal, 1/3 fincan kadar zeytinyağı, çatal, küçük bir kase ve sıcak havlu

 

Yapılışı: Bal ve zeytinyağını küçük kasede bir araya getirerek çatalla iyice karıştırın. Sonra saçlarınıza uygulayın. Saçlarınıza uyguladıktan sonra saçlarınızı sıcak havluyla sarın ve 45 dk. kadar bekleyin. Sonra ılık suyla saçlarınızı yıkayarak durulayın. Bu işlem baldan dolayı biraz yapışkanlık hissi verebilir.

 

Yumurta beyazı ve bal saç maskesi

 

İhtiyacınız olanlar: 1 yumurta beyazı, 1 çay kalığı kadar bal, 2 yemek kalığı kadar zeytinyağı, küçük bir kase ve çatal

 

Yapılışı: Çatalı kullanarak kasenin içinde yumurta beyazını iyice parçalayın ve ezin ve içine balı dökün. İyice karıştırın ve hamur haline getirin. Sonra saçlarınıza ve saç derinize bunu iyice uygulayın ve 10 dk. kadar bekleyin. Sonrasında saçlarınızı ılık suyla iyice yıkayarak durulayın.
Toplam Okunma Sayısı: 5341

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu