Saçların Uzaması İçin Biberiye

Saçların Uzaması İçin Biberiye

Biberiye sadece birer baharat değillerdir. Aynı zamanda saç uzaması ve saç dökülmelerini önlemede de yaygın olarak kullanılmaktadır. Biberiye aromatik bir bitkidir ve saç köklerini temizleyip açarak, saç foliküllerini canlandırır.

 

Biberiye suyu

 

Biberiyeyi suda düşük ateşte kaynatarak haşlayın. Sonra suyunu bir kaba süzün. Banyodayken önce saçlarınızı şampuanlayın. Şampuanladıktan sonra biberiye suyunu saçınıza dökün ve bol suyla yıkayın. Böylelikle saçlarınızın sağlıklı gelişimine ve uzamasına yardımcı olursunuz.

 

Biberiye yağı

 

Biberiye esansiyel yağı kurumuş saç köklerini iyileştirir, saçların uzamasına yardımcı olur ve saç dökülmelerini önler. Biberiye yağı yapmak için zeytin yağına biberiye ekleyin. Bu çözeltinin 4 hafta süreyle mayalanmasını bekleyin. Sonra bu karışımı haftada 1 defa saçınıza uygulayın. Saçınızda 30 dk kadar kaldıktan sonra bol suyla yıkayarak durulayın.

 

Biberiye sirkesi

 

Biberiye sirkesi saçlarınızı kuvvetlendirmeye yardımcı olur. Biberiye sirkesinin içine elma sirkesi de ekleyin. Haftada 1 defa saçınıza uygulayın. Uyguladıktan 30 dk. sonra bol ılık suyla saçınızı durulayın.
Toplam Okunma Sayısı: 3179

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu