Saçların Sağlıklı Ve Çabuk Uzaması İçin Zeytinyağı

Saçların Sağlıklı Ve Çabuk Uzaması İçin Zeytinyağı

Zeytinyağı oldukça sağlıklı bir besin olmasının yanı sıra eski zamanlardan beri farklı amaçlarla da kullanılan bir besindir. Örneğin saçlarınızın sağlıklı ve çabuk uzamasını istiyorsanız bu konuda zeytinyağı size yardımcı olabilir. Zeytinyağı birçok cilt ve saç bakım ürünlerinde kullanılan bir besindir. Zeytinyağı saçlarınızın daha çabuk ve sağlıklı uzamasında da size yardımdı olabilir.

 

Zeytinyağı saçlardaki kırılmaları azaltır

 

Saçlarda zeytinyağı kullanmak saçlardaki elastikiyeti geliştirir. Saçlardaki elastikiyetin gelişmesi saçlarda daha az kırılmaların yaşanmasına yardımcı olur. Bu saç sağlığına bir işarettir. Yani saçlarınızdaki kırılmaların azalması saçlarınızın daha sağlıklı gelişmesine ve uzamasına yardımcı olur.

 

Zeytinyağı saçları besler

 

Zeytinyağı saçları besleyerek ışıldamasına yardımcı olur, saçlarınız daha düzgün görünür ve matlıktan kurtulur. Saçlarınızı düzgün görünmemesi ve birbirine dolaşması saçlarınızdaki kırılmaları artırır.

 

Saç bakımı için zeytinyağı kullanacağınız zaman sızma zeytinyağı kullanmanız daha uygundur. Sızma zeytinyağı kullanmanız saçlarınıza kimyasal içerik nüfuz etmesini sınırlar.

 

Saçlarınızı zeytinyağı ile nasıl nemlendirebilirsiniz?

 

1. Saçlarınızı zeytinyağı ile nemlendirmek için bir yumurtayı kırın ve çiğ yumurtayla 1 fincan kadar zeytinyağını birlikte iyice karıştırın.

 

2. Banyoda saçlarınızı şampuanladıktan sonra ıslak saçlarınıza bu karışımı uygulayın. Daha sonra başınıza bir duş bonesi geçirin. Bu şekilde 30 dk kadar bekleyin.

 

3. Süre bitiminde saçlarınızı tekrar şampuanlayarak yıkayıp durulayın. Daha sonra sarınızı hafif düşük ısıda fönleyerek kurutun.

 

Bu uygulamayı haftalık veya aylık olarak yapabilirsiniz. Bu şekilde uygulayacağınız zeytinyağı karışımı saçlarınızı iyi bir şekilde nemlendirerek hacim katacak ve daha çabuk ve sağlıklı uzamalarına ve gelişmelerine yardımcı olacaktır.
Toplam Okunma Sayısı: 3790

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu