Saçınız Sizi Daha Genç Göstersin

Saçınız Sizi Daha Genç Göstersin

Daha genç görünmek için saç sitilinizi değiştirmek bu konuda size oldukça kolaylık sağlayabilir. Aşağıdaki adımları izleyerek daha genç gösteren bir saç sitiline sahip olabilirsiniz.

 

Doğru saç kesimi önemlidir

 

Saç biçiminizi acaba ne zamandır değiştirmiyordunuz? Gerçekten saç kesiminiz siz olduğunuzdan daha yaşlı gösteriyor olabilir.  Uzun saçlarınız varsa saçlarınızı kısa kestirmeyi deneyin. Kısa saçlar genelde daha genç gösterir.

 

Saçlarınızdaki beyazları yok edin

 

Saçlardaki beyazlar insanda yaşı gösteren en önemli unsurlardan birisidir. Beyazlarınızın görünmemesi size daha genç bir görünüm verir, yılların cildinizde bıraktığı çizgiler ve kırışıkların daha az dikkat çekici olmasına yardımcı olur. Doğru saç kesimi ve saç şekillendirme yöntemleri en iyi yaşlanma karşıtı tekniklerden birisidir. Yaşlanma karşıtı ne kadar önlem alırsanız alın ( doğru beslenme, egzersiz v.b. ) yanlış saç kesiminiz ve saçlarınızdaki beyazlar sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterecektir.

 

Kahkül bırakın

 

Kahküller alındaki kırışıklıkları gizleyebilir, gözlerinizin daha iyi ortaya çıkmasına yardımcı olabilir. Kahküller bütün yaşlardaki kadınlar için harika bir seçimdir ve daha genç ve alımlı gösterir.

 

Saçlarınızı nemlendirin.

 

Yaşlandıkça saçlar daha kırılgan ve kuru olabilir. Bu sorunu çözmek için saçlara düzenli olarak derin bakım sağlayacak nemlendirici özelliği olan bir bakım kremi kullanmak faydalıdır. Nem ihtiyacını gideren saçlarınız daha yumuşak ve genç bir görünüme kavuşur.
Toplam Okunma Sayısı: 3946

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu