Saç Şeklinize Uygun Makyaj Yapın

Saç Şeklinize Uygun Makyaj Yapın

By Akisa for The Style Glossy

 

Çoğumuz, makyaj yaparken kıyafetimizi ya da ruh halimizi temel alırız. Bir adım daha ileri giderek makyajınızı saç şeklinize uydurmanız, görünümünü tepeden tırnağa nasıl şekillendireceğini bilen bir kadın olduğunuzu gösterir. İşte son moda saç şekilleriyle uyumlu makyaj yapmanın bazı yolları:

Düz ve İpeksi Saçlar

 

İster arkadan toplanmış ister dağınık bırakılmış olsun, bakımlı kaşlar bu tarzın olmazsa olmazıdır. Göz kalemi ile gözlerinizi vurgulayın ve fuşya ya da mercan renkte dudaklar ile göz makyajınızı tamamlayarak tezat ama hoş bir görünüm elde edin.


Uçuşan Dalgalar

 

Dağınık, serbest dalgalar, dumanlı, boz kahverengi göz makyajı ve sade dudaklar ile harika görünür. Eğer canlı bukleler havasındaysanız, elmacık kemiklerinize süreceğiniz aydınlatıcı ve kızıl rengi dudaklar ile kırmızı halı çekiciliğini yakalayabilirsiniz.


Kâküllü Tarzlar

 

Gözleri sıyırıp gecen kaküller, sürmeli gözler ve sade dudaklar ile harika görünür. Sürmenin göz çizgisinde kaldığından ve başka bölgelerinize bulaştırmadığınızdan emin olun. İhtiraslı görünün, rakun gibi değil.


Kısa Saç

 

Kısa saç, en rahat kesimdir. Karakterli bir saç modeline uygun ruj ile dudakları vurgulayabilir ya da tatlı ve masum bir görünüm için şeftali dudaklarla parlatılmış bir cilt arasında seçim yapabilirsiniz.


Akisa, ruj ve parlatıcı renklerinin online katalogu olan BeautySwatch.com’un fikir annesidir ve The Style Glossy’nin Türkiye edisyonuna yazılarıyla katkıda bulunmaktadır.

 
Toplam Okunma Sayısı: 3743

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu